"Hayatın içinde"

Ekonomiyi, süslü ve anlaşılması zor cümlelerle tanımlamak elbette mümkün. Ancak ekonomi, en yalın ifadesiyle insandır. Milliyetleri, konuştukları dil veya para birimleri farklı olsa da tüm insanlığın ortak gayesi hayatta kalmaktır, yani geçim derdidir. Ekonomi işte tam da bu nedenle hayatın içindedir, ta kendisidir.

Türkiye’nin ilk yerli ekonomi kanalı Ekotürk, bu gerçekten yola çıkarak, ülkemizde ve dünyada ekonominin her zamankinden daha fazla konuşulduğu bir dönemde ekranlara “Merhaba” dedi.

Ekotürk, ekonomi izleyicileri için alışkanlık yapacak bir ekran, genel izleyiciler için ise ilgi çekecek, merak uyandıracak, yeni ve içi dolubir alternatif olmayı, gündelik hayatın içinde ve her alanında ekonominin olduğu gerçeğinin altını çizerek, önce insan merkezli bir yayın çizgisi sunmayı hedefliyor. Kendini para ve sermaye piyasaları ile sınırlamadığı gibi, finans dili ağırlıklı yayın çizgisiyle sadece bir kesimi hedeflemeden ve asla kendi ülkesine yabancılaşmadan yayın yapıyor.

"Türkiye’nin ilk yerli Ekonomi Ekranı" sadece yerel merkezlerde değil, New York, Londra, Brüksel, Moskova, Dubai, Pekin, Tokyo ve daha pek çok uluslararası merkezlerde meydana gelen önemli ekonomik gelişmeleri canlı bağlantılar aracılığıyla anında izleyicilerle buluşturuyor. Ekotürk’ün bir ayağı pergel misali Türkiye’de sabit dururken, diğer ayağı dünyanın dört bir yanını dolaşarak piyasaların ve sokağın nabzını tutmaya devam ediyor.

Ekotürk; Cengiz Özdemir, Murat Tufan gibi programcılarıyla ekonomi ve iş dünyasının önde gelen güçlü konuklarıyla ve konularıyla farklılaşırken, sektörün, sanatın, yayın dünyasının önde gelen isimlerini ekrana taşıyarak alışılagelmiş ekonomi kanalı dilinden ayrışıyor.

Dünya turuna çıkan "İşim Gücüm Gezmek" programı, hafta sonları sağlık kuşağı ve dünyanın en iyi belgeselleri arasında yerini koruyan, yakın geleceği konu edinen Dream the Future belgeseliyle klasik ekonomi kanallarından farklı bakış açıları sunuyor. Zengin yayın akışı, deneyimli kadrosu, yeni ekran yüzleri, anlaşılır yayın dili ve izlemeyi keyifli kılacak özgün görsel çizgisiyle Ekotürk sizlerle olmaya devam edecek.

Dijital platformların yanı sıra Uydu ve Kablo Net vasıtasıyla ulusal ve uluslararası erişime sahip Ekotürk, tüm platformlarda (TURKSAT 3A (42’C) (Frekans: 12729.00 MHz, Polarizasyon: Dikey, Sembol Rate: 30000, FEC: 2/3), DIGITURK:46, DSMART:48, VODAFONE TV:55, TV+:47, KABLO TV:78, YOUTUBE: EKOTURK TV) “Hayatın İçinde” sloganıyla dünyanın dört bir yanında izleyicilerine ulaşıyor.