AB TEMSİLCİLERİ TÜRKİYE’YE GELİYOR

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve AB
Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell ve Kriz Yönetiminden Sorumlu
AB Komiseri Janez Lenarcic’ın temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye geleceği açıklandı.

AB Dış İlişkiler Servisi tarafından yayınlanan açıklamada, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell ve Kriz Yönetiminden Sorumlu AB
Komiseri Janez Lenarcic, 3-4 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye’de  temaslarda bulunacağı duyuruldu. Açıklamada “AB’nin iki üst düzey  yetkilisi, Ankara ziyaretleri sırasında bölgedeki sivil nüfusun yanı  sıra Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin durumu için Türk makamlarının  üst düzey muhataplarıyla görüşecekler’ ifadesi kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, “Ziyaret, AB Dışişleri Bakanları’nın 5 ve 6 Mart tarihlerinde (Gymnich) resmi olmayan toplantısı ve bu hafta Zagreb’de Borrell başkanlığındaki olağanüstü Dışişleri Konseyi’nin  toplantısı öncesinde gerçekleşecek” denildi.

AB Dış İlişkiler Servisi tarafından yayınlanan resmi açıklamanın  sonunda “Komisyon üyesi Janez Lenarcic, Türkiye’nin güneydoğusundaki Gaziantep’te mülteci tesislerini ziyaret ederek Türkiye gezisine devam  edecek” bilgisine yer verildi.