ALBAYRAK’IN GÖREVDEN AF TALEBİ KABUL EDİLDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yazılı  açıklama ile af talebinin kabul edildiği aktarıldı.

İletişim Başkanlığı: ”Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.”

İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından  yapılan değerlendirme sonucu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın  görevden af talebinin kabul edildiğini bildirdi.
 İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak, milletimizin takdirine sunmuştur.
Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen  bakanlarımız,
10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine  başlamışlardır.
Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66’ncı Hükümeti  olan bu kabinede, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.
Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs  salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar  yaşadığı bir dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın  gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla  yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir. Bilindiği gibi, 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık  nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.
Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine  ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul  edilmiştir.”