Bitcoinde yukarı hareketin 2024 sonuna kadar devam edeceği iyimserliği var

bitcoin

Kripto para Bitcoin, bu yıl %120’den fazla artış gösterdi ve birçok kişi artışın 2024’e kadar devam edeceği konusunda iyimser.

Ledger CEO’su Pascal Gauthier geçen hafta CNBC’ye verdiği bir röportajda “2023 henüz gelmemiş olan boğa koşusuna hazırlanmak için bir yılmış gibi geliyor. Ancak 2024 ve 2025 için çok umutluyu,” dedi.

Lightspark CEO’su David Marcus, geçen hafta CNBC’ye verdiği bir röportajda, “Bence spekülatif aşamayı bir kez aradan çıkardığınızda, ki bence neredeyse bitirdik, muhtemelen henüz tamamen bitmedi, o zaman gerçek inşaatçıları, insanların ticaret yapması için dev bir dijital kumarhaneye sahip olmaktan ziyade, teknolojiye ve dünyada çözebilecekleri sorunlara odaklanabilirsiniz” dedi.

Yatırımcılar sektörün olumlu gelişmeler olarak gördüğü şeylere odaklanmış durumda. Bunlardan ilki, bir bitcoin borsa yatırım fonu ya da ETF’nin yakında onaylanabileceğine dair artan heyecan. Bu, daha önce kriptoya dokunmak istemeyen daha büyük geleneksel yatırımcıları getirebilir.

Gauthier, “Bence ETF’nin asıl anlamı Bitcoin’in yaygınlaşmaya başlaması ve insanların beklediği de buydu” dedi.

İkinci gelişme ise her dört yılda bir gerçekleşen ve Mayıs 2024’te yapılması planlanan bitcoin yarılanmasıdır. Yarılanma, bitcoin ağını ayakta tutan varlıklar olan madencilerin çalışmalarının ödüllerinin yarıya indirildiği zamandır. Bu, her zaman yalnızca 21 milyon coin olacak olan bitcoin arzını sınırlar ve genellikle yeni bir rallinin arkasındaki faktördür.

Kripto para borsası CoinDCX’in uluslararası piyasalardan sorumlu başkan yardımcısı Vijay Ayyar CNBC’ye verdiği demeçte, “Bazı piyasa katılımcıları yarılanmadan bir süre sonra bir boğa koşusu bekliyor, ancak ETF haberleri göz önüne alındığında, çoğu yatırımcıyı kenarda bırakmadan önce çok iyi bir koşu yapabiliriz. Bu durum fiyatta büyük bir yükselişe neden olabilir” dedi.

Standard Chartered, SEC’in ETF’i onaylaması halinde Bitcoin’in 2024 yılı sonuna kadar 100.000 $’a ulaşacağı yönündeki fiyat çağrısını yineledi.Matrixport, geçen hafta yayınladığı bir notta bitcoin’in Nisan 2024’e kadar 63.140 dolara, gelecek yılın sonuna kadar ise 125.000 dolara ulaşacağını öngördü.

Matrixport raporunda, “Enflasyon modelimize dayanarak, makro ortamın kripto için güçlü bir kuyruk rüzgarı olmaya devam etmesi bekleniyor. Enflasyonda bir başka düşüş daha bekleniyor ve bu da Federal Rezerv’in muhtemelen faiz indirimlerine başlamasına yol açacak. Jeopolitik çapraz akımlarla birleştiğinde, bu sağlıklı parasal destek dozu Bitcoin’i 2024’te yeni zirvelere taşıyacaktı.” dedi.

(Kaynak: Foreks Haber)