BORSA İSTANBUL HAFTANIN 3. İŞLEM GÜNÜNDE YÖN TAYİN ETMEYE ÇALIŞIYOR

Koronavirüsün etkisi altında kalmaya ve fiyatlamaların haber akışlı gelmeye devam etmesiyle birlikte volatilitenin oldukça yükseldiğini görmekteyiz. Fed’in faiz indirimi kararından sonra dün Wall Street’te geri çekilmelerin %3’e kadar ulaştığını takip ettik. Ayrıca 10 yıllık ABD tahvil faizleri de %1 seviyesinin altında işlem görmeye devam ediyor. Yani riskli varlıkların talebinin düşük güvenli limanlara olan eğiliminin arttığını görmeye devam ediyoruz.

Bu sabah Asya işlemlerine baktığımızda kapanış rakamları itibarıyla genel tabloda pozitif seyir gördüğümüzü söyleyebiliriz. Bunun önemli gerekçelerinden biri de Çin Merkez Bankası’nın kobiler için finansman desteğini artıracağı haberi oldu.

Yurt içerisine döndüğümüzde ise Borsa İstanbul yeni güne %0.22 oranında düşüşle 110.959 puandan başladı. Gün içerisinde pozitif tarafa geçse de endekste net yön tayini an itibarıyla görülmemekte. Piyasa analistleri bugün için olası yükselişlerde 112.700 direnç seviyesi olarak takip edileceğini, geri çekilmelerde ise 110.500 izleneceğini belirtti.