Borsadaki dalgalanma yatırımcıları gerçek yatırımlara itecek

Özdemir Group Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu Özdemir, koronavirüs salgınının ardından piyasaların yılın son çeyreğinde toparlanmasını beklediklerini söyleyerek, yatırımcıların para kazanma yöntemlerinin değişeceğini belirtti. 

 

Dünyanın pek çok yerinde koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla işyerlerinin kepenk indirdiğine ve çalışanların evlerine gönderildiğine dikkat çeken Özdemir, “Bu durum iş çevreleri tarafından öngörülemeyen bir gelişme oldu ve hazırlıksız yakalanıldı. Ancak tüm bu olanlara rağmen virüsün sonuçlarını minimize etmek için çetin bir mücadele veriyoruz” dedi.

 

Daha önce görülmemiş borsa dalgalanmalarının, yatırımcıları sanaldan çok gerçek yatırımlara iteceğini savunan Özdemir, birçok insan hatta ülke için para kazanma yöntemlerinin değişeceğini ifade etti.

 

 

“Salgının etkileri iş dünyasını derinden sarsacak”

 

Özdemir Group Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu Özdemir, salgının oluşturduğu olumsuz ekonomik tablonun turizm ve inşaat sektörleri başta olmak üzere iş dünyasını derinden sarsacağını belirtirken, “Gayrisafi yurtiçi hasılamız geçen yılın altında kalabilir. Salgınının ardından yılın son çeyreğinde ekonomik anlamda toparlanma olacağını öngörüyorum. Daha kaotik senaryolar da var; ancak çok da kötümser olmamak gerekir” ifadelerini kullandı.

 

Şirket olarak yeni ekonomik düzene ayak uydurmak için adımlar attıklarını belirten Kutlu Özdemir, Ar-Ge yatırımlarına, teknolojiye ve inovasyona verdikleri değerin salgın günlerinde daha da net anlaşıldığını vurguladı.