Bugünün öne çıkan kripto para haberleri – 19 Nisan 2022

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Sadece 4 gün önce çıkan Moonbirds NFT 292 milyon dolarlık ticaret hacmine ulaştı

Yeni bir Ethereum tabanlı NFT projesi olan Moonbirds, lansmanından sadece dört gün sonra yaklaşık 292 milyon dolar değerinde ticaret hacmine ulaştı.

Moonbirds, toplamda 10.000 bilgisayar tarafından oluşturulmuş piksel baykuş avatar NFT’sinden oluşan bir NFT koleksiyonu ve tamamı 16 Nisan’da 2,5 Ether (7.625 dolar) fiyatıyla hızla tükendi.

Algorand, çevreyi koruma çabalarına 15 milyon dolarlık bağış taahhüdünde bulundu 

Algorand Blockchain’i yöneten ve kâr amacı gütmeyen kuruluş Algorand Vakfı, önümüzdeki beş yıl içinde çevreyi koruma girişimleri için kullanılmak üzere 15 milyon dolar taahhüt etti. Algorand Vakfı, geçen hafta bu girişimi Climate Ride ile ortaklaşa duyurdu.

Shiba Inu (SHIB) 20 Nisan’da DeFi borsası Parex’te listelenecek

Merkezsiz kripto para borsası Parex, 20 Nisan itibarıyla SHIB ticaretine başlanacağını duyurdu. İki gün önce Parex borsası, Shiba Inu para yatırma ve ticaretinin 20 Nisan’da başlatmayı planladığını duyurdu. Platform üzerinde SHIB tokeni USDT çiftiyle işlem görecek.

Bitfinex türev işlemlerine, Ethereum Classic, Anchor Protocol ve Waves’i ekliyor

Kripto para platformu Bitfinex; Ethereum Classic, Anchor Protocol ve Waves için vadeli işlemlerin başladığını duyurdu. Sözleşmeler, kullanıcılara 100x’e kadar kaldıraç imkanı sunuyor ve USDT çiftlerinden oluşuyor.

Binance, 740 milyon dolarlık BNB daha yaktı 

Binance’in 19. üç aylık yakım işleminde, 740 milyon dolardan fazla değere sahip 1.830.382 BNB tokeni dolaşımdan çıkarıldı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, sürecin varlığın deflasyonist yapısını kanıtladığını savundu.

Binance Coin (BNB) fiyatı, şu an 418 dolar seviyesinde bulunuyor.

NFT pazar yeri açan son borsa Okcoin oldu

NFT talebi 2022 yılında da canlı kalmaya devam ediyor. Buna bağlı olarak bu hızla artan ticaretten yararlanmak isteyen kripto borsaları tek tek bünyelerinde NFT pazar yeri açmaya başladı. Bu zincire katılan son borsa ise San Francisco merkezli borsa Okcoin oldu.

Okcoin duyurusu, Coinbase ve Blockchain.com’un kendi NFT pazarlarını açacaklarının duyurmasının ardından geldi.

KuCoin borsası, NFT geliştiricileri için 100 milyon dolarlık fon duyurdu

Singapur merkezli kripto borsası KuCoin, bugün başlangıç aşamasında olan NFT projelerini desteklemek için 100 milyon dolarlık fon kurduklarını duyurdu. KuCoin yetkilileri kurulan fonun borsanın yeni açtığı NFT pazar yeri Windvane’i tamamladığını söyledi.

Kuzey Koreli hacker’lar Blockchain şirketlerini hedeflerine aldı uyarısı

ABD hükümeti, Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus’un truva atına dönüştürülmüş kripto para uygulamaları kullanarak Blockchain endüstrisindeki şirketleri hedef aldığı konusunda uyardı.

Pazartesi günü yayımlanan ortak bir bildiride FBI, CISA ve ABD Hazinesi, Kuzey Kore destekli hacker gruplarının kripto borsaları, kripto ticaret şirketleri, risk sermayesi de dahil olmak üzere Blockchain ve kripto para endüstrilerindeki çeşitli kuruluşları hedef aldığını gözlemlediklerini söyledi.

Kaynak: Investing.com