Bugünün öne çıkan kripto para haberleri – 22 Nisan 2022

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Binance, Axie Infinity siber saldırısında çalınan 5,8 milyon doları geri aldı 

Gelişme, Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından Twitter’da doğrulandı. CZ, saldırıdan sorumlu olduğuna inanılan Kuzey Kore hack grubunun bugün çalınan fonları taşımaya başladığını açıkladı.

Verilen bilgiye göre kripto paranın bir kısmı Binance’e ulaştı ve 86 farklı hesaba yayıldı. Hack olayıyla ilgili olduğu tespit edilen fonlara ise el konuldu.

Bitcoin balinası aniden 600 milyon dolar değerinde BTC taşıdı

Blockchain takipçisi Whale Alert’e göre, cüzdan 21 Nisan’da transfer sırasında 611.795,643 dolar değerinde 14,712 Bitcoin’i 1 dolardan az 0,0000166 BTC’lik bir ücret karşılığında taşındığını raporladı.

Transferin ardından, devasa miktar bir dizi farklı adrese taşındı ve sonunda Blockchain’de yalnızca bir işlem kaydı bulunan anonim bir cüzdana aktarıldı.

Balina takipçisi ayrıca bu hafta önde gelen ABD kripto borsası Coinbase ve Cebelitarık merkezli dijital varlık depolama sağlayıcısı Xapo’yu içeren önemli Bitcoin hareketlerini de bildirdi.

AB’nin Bitcoin ticaretini yasaklama çabaları devam ediyor

Avrupa Birliği yetkilileri, Bitcoin (BTC) iş ispatı madenciliğinin yasaklanmasını tartışmaya devam ediyor. Bir Alman dijital kültür kuruluşu olan Netzpolitik, AB yetkililerinin Bitcoin ticaretini tamamen yasaklama çabasında. Ana gerekçe olarak ise çevresel etkiler gösteriliyor.

Bitcoin topluluğunu endişelendiren konulardan biri, İsveç’in mali denetçisi ve bir çevre koruma ajansı ile yapılan toplantıda dile getirildi. Bu toplantıda yetkililer, bir iş ispatı (PoW) mekanizması yerine Bitcoin için bir hisse ispatı (PoS) mekanizmasına önerildi.

Ripple yöneticisi, Elon Musk’ın Twitter konusundaki gerçek niyetinin farklı olduğunu iddia ediyor

Ripple CTO’su David Schwartz, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma girişimi hakkında yorum yaptı.

Schwartz, Musk’ın asıl amacının siyasi söylem üzerinde kontrol sahibi olmak için Twitter’ı satın almaya çalıştığını iddia ediyor. Schwartz ayrıca, Twitter’a sahip olmanın Musk’ın kamuoyunu istediği gibi yönlendirmesine yardımcı olacağına inanıyor.

Twitter, USDC ödemelerini test edecek

Finansal hizmetler sağlayıcısı Stripe, bugün yapılan duyuruya göre, Polygon Blockchain ağındaki USDC sabit para birimindeki ödemeleri destekleyecek.

Bu tür ödemelere, ilk ortağı Twitter’dan başlayarak, ödemeleri çevrimiçi pazarlara entegre etme sistemi olan Stripe Connect aracılığıyla erişilebilir olacak.

İnternet kullanılmadan yapılan DOGE işlemi tarihe geçti

Dogecoin çekirdek geliştiricisi Michi Lumin, Starlink aracılığıyla Dogecoin ana ağına aktarılan libdogecoin kullanarak yapılan ilk RadioDoge işlemi hakkında Twitter üzerinden bilgi verdi.

RadioDoge, normal internet altyapısının erişimi dışında yaşayan bireyler için Dogecoin’e ucuz, geniş ölçekli erişim sağlamak için küresel Starlink uydu ağıyla birlikte düşük maliyetli radyo teknolojisini (HF/LoRaWAN) kullanmaya odaklanıyor. Bu özellik, Dogecoin’in internet kullanmadan işlem yapabilmesini sağlayacak.

Polygon Supernets zincirini tanıttı, geliştiriciler için 100 milyon dolarlık hibe paketi açıkladı

Polygon, Supernets’in mevcut Polygon Edge çerçevesi üzerinde iyileştirmeler sunacağını söylüyor. Polygon, bir dizi yeni özelleştirilebilir “Supernets” zincirini tanıttı. Ethereum ölçeklendirme çözümü, yeni ürününü kullanarak gelişimi teşvik etmek için 100 milyon dolarlık hibe de duyurdu.

Mumbai merkezli Ethereum ölçeklendirme çözümü, Polygon Supernets’i başlatacağını ve özel bir Supernets zinciri aracılığıyla büyümelerini artırmakla ilgilenen projelere 100 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu.

Kaynak: Investing.com