Bugünün öne çıkan kripto para haberleri – 29 Nisan 2022

kripto para haberleri

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

İsviçre Ulusal Bankası Başkanı’ndan Bitcoin için çarpıcı yorum

İsviçre Ulusal Bankası (SNB) Başkanı Thomas Jordan, bankanın yıllık toplantısında Bitcoin’in rezerv para gereksinimlerini karşılamadığını söyledi.

Thomas Jordan, bankanın önde gelen küresel kripto para biriminin rezerv para birimi olma gerekliliklerini karşıladığına inanmadığını ve bu nedenle BTC almama kararının alındığını söyledi.

NEXO fiyatı Binance listelemesiyle yükselişe geçti

NEXO fiyatı son 24 saatte %17 arttı ve 2,5 dolar seviyesinde işlem görürken ilk 100 kripto para içinde en çok yükselen coin oldu.

Yükseliş ise en büyük kripto borsası Binance’in Nexo kripto kredi platformunun yerel tokeni NEXO’yu listelendiğini duyurduktan sonra gerçekleşti. Binance, NEXO tokenini, NEXO/BTC, NEXO/BUSD ve NEXO/USDT pariteleriyle bugünden itibaren işleme açacak.

Ripple web sitesi tasarımıyla yaptığı değişiklikler dikkat çekti

Ripple, kurumsal web sitesinde büyük bir güncelleme yaparak tasarımı iyileştirdi ve odağını farklı alanlara yönlendirdiği görülüyor.

Ripple’ın web sitesinde yapılan birkaç önemli değişiklik vardı. Site şimdi, karbon nötr XRP Ledger temelinde CBDC oluşturmaya odaklanıyor ve Ledger’a ekleme ve CBDC’leri ihraç etme konusunda ayrıntılı bir açıklama sunuyor.

Yuga Labs Otherside müzayedesini iptal etti, ApeCoin, 26 doları gördü

Yuga Labs’ın Otherside Metaverse projesi, Otherdeed NFT’leri için açık artırmayı iptal etti. Şimdi, NFT’ler, KYC’yi tamamlayan kullanıcıların satın alabileceği toplam 55.000 Otherdeed NFT ile 305 ApeCoins (APE) sabit bir fiyatıyla satılacak.

VeChain için 3 önemli duyuru

Küresel tedarik zincirini destekleme konusunda uzmanlaşan VeChain dün, fiat ile kriptoyu birleştiren hibrit bir ödeme sistemi olan Alchemy Pay ile VET tokenini dünya çapında iki milyondan fazla tüccara sunmak için ortaklık kurduğunu duyurdu.

Diğer yandan VeChain, Binance Bridge 2.0’da desteklenecek ilk token grubuna dahil edildiğini duyurdu. Bu köprü, Ethereum‘da dağıtılan tokenlerin BNB Chain ekosisteminde BTokens olarak kullanılmasına izin vermenin bir yolu olarak yakın zamanda tanıtıldı.

BNB Chain ilk partisinde VET tokeni ile birlikte The Sandbox, MANA, LOOKS, PEOPLE ve APE bulunuyor.

Diğer önemli bir duyuruda VeChain Blockchain Infrastructure Alliance’ın en yeni üyesi olarak Blockchain projelerin katıldığını duyurdu.

Finlandiya hükümeti, el koyduğu önemli miktarda Bitcoin’i Ukrayna’ya bağışlayacak

Ukrayna, Rusya’ya karşı ayakta kalabilmek için kişilerden, kuruluşlardan ve ülkelerden bağışlar aldı. Yakın tarihli bir habere göre, Finlandiya hükümeti, doping ve uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili yapılan operasyonlarda ele geçirilen Bitcoin’in önemli bir bölümünü ülkeye bağışlama vaadinde bulundu. Finlandiya gümrük yetkilileri, 1981 Bitcoin’e el koydu ve Ülke, Ukrayna yardım fonuna bağışlanacak miktar konusunda henüz karar vermemiş olsa da, Finlandiya hükümeti ülkeye önemli miktarda BTC bağışlama kararı aldı.

Kaynak: Investing.com