Bugünün öne çıkan kripto para haberleri – 9 Mayıs 2022

kripto para bitcoin

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

BSC balinaları 30 milyon ADA tutarken altcoinde kayıplar artıyor

WhaleStats verileri, en büyük 100 BSC yatırımcısının şu anda 30,8 milyon ADA tuttuğunu gösteriyor. Şu an BSC balinaları tarafından tutulan ADA miktarı, 20,8 milyon dolarda bulunurken Blockchain verileri, balinaların 7 aylık ADA satışı sonrası önemli bir birikim aşamasında olduğunu işaret ediyor.

Staking talebi, hafta sonu işlemlerinde ALGO fiyatının yükselişini destekledi

Defi Llama verilerine göre, Algorand’da kilitli toplam değeri (TVL) %7.22 artarak 187,36 milyon dolara yükseldi.

Algorand Blockchain’de yüzde 61 hakimiyet oranına sahip Algofi, ALGO staking işlemlerinde önemli bir paya sahip. Diğer yandan FIFA, bu yıl Katar’da düzenlenecek FIFA Dünya Kupası öncesinde Algorand’ı resmi sponsor olarak duyurdu.

TRON, ağın yeni sabit kripto parasıyla düşüşte ayakta kalmaya çalışıyor

Merkezsiz blok zinciri ağı TRON, düşen piyasaya rağmen son günlerde değer artışına devam etti. TRON son 1 ayda yaklaşık %30’luk büyük bir büyüme kaydetti. Tron (TRX), şu an 7,7 milyar dolar piyasa değeriyle 18. en büyük kripto para.

5 Mayıs tarihinde TRON ağında algoritmik sabit kripto para Decentralized USD’nin (USDD) piyasa sürüldüğünün duyurulması, altcoin için tetikleyici oldu. Ağ geliştiricileri, USDD’yi desteklemek için 600 milyon dolarlık bir fon oluşturduklarını duyurdu. USDD, şu an SunSwap, Uniswap, PancakeSwap ve Ellipsis platformlarında işlem görüyor.

Binance listelemesiyle yükselen Lido Finance (LDO) kazanımlarını koruyamadı

Binance, bugün itibarıyla Lido DAO (LDO) tokenlerinin platformda BTC, BUSD ve USDT pariteleriyle işleme açılacağını duyurdu.

Binance listeleme haberinin ardından LDO fiyatında önemli bir artış oldu. Altcoin, günün ilk saatlerinde 2,5 dolar seviyesinden yüzde 50 artışla 3,75 dolara kadar yükseldi. Öğleden sonraki işlemlerde ise daha hızlı satış gördü ve zirve fiyatından yüzde 43 oranında düşerek 2,2 dolara kadar geriledi.

NEAR Foundation, Kenya’da Blockchain merkezini kurdu

NEAR protokolünün yönetimini ve gelişimini denetleyen İsviçreli kâr amacı gütmeyen NEAR Vakfı, bölgesel bir merkez başlatmak için yerel Kenya Blockchain topluluğu Sankore ile ortaklık kurdu.

Merkez, Afrika kıtasında devam eden Blockchain inovasyonuna, eğitime ve yetenek gelişimi sağlama amacını taşıyor.

Sankore’nin kurucusu Kevin Imani, etkinlikler, bir akademi, bir kuluçka programı ve Sankore Bounty ekosisteminden oluşacak merkezi yönetecek. Nairobi dışında NEAR, Kenya’da henüz başka hiçbir Katman 1 Blockchain’in faaliyet göstermediği daha az bilinen şehirlerde de çalışacak.

Polkadex, 12 milyon doların üzerinde katkıyla 16. Polkadot Parachain Slot müzayedesinin üçüncü kazananı oldu

Substrat tabanlı merkezsiz borsa Polkadex, topluluğu içindeki 2.300’den fazla katılımcıdan 973.324 DOT (12,2 milyon dolar) topladı ve 16. Polkadot parachain slot müzayedesini kazandı.

Merkezsiz borsa, en son Polkadot parachain slot müzayedesinin kazananları olan merkezsiz bir kimlik toplama protokolü olan Litentry ve şekillendirilebilir NFT’ler için ölçeklenebilir bir Blockchain olan Unique Network’e katıldı.

Nvidia’nın kripto karşıtı GPU’ları, madencilik için %100 verimle kullanılmaya başlandı 

Nvidia’nın RTX 30 serisi grafik kartlarının LHR (düşük hash oranı) sürümleri, sonunda Nicehash adlı bir madencilik yazılımı tarafından tamamen açıldı ve ekran kartların ilgili madencilik özellikleri yeniden kullanılmaya başlandı.

Küresel çip kıtlığı, dünya çapında büyük bir tedarik zinciri krizi ve yarı iletkenlerin bulunabilirliği üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken tüketici teknolojisi talebi nedeniyle son iki yılda en iyi grafik kartlarının çoğunda arz sıkıntısı yaşandı.

RTX 3000 serisi kartların neredeyse tamamı, Ethereum gibi kripto paraları üretme özelliklerini kısıtlayan hash oranı sınırlayıcılarla yeniden piyasaya sürüldü, ancak bunlardan birkaçı, bazı yazılımlar aracılığıyla kartların kilidini birkaç hafta içinde %70 – 80 verimliliğe kadar açabiliyordu.

WCCFTech tarafından bildirildiği üzere NiceHash, daha önce kısıtlanmış olan bu Ampere serisi kartları kullanarak mevcut madencilik hızlarının %100’ünü kullanabileceğini duyurdu.

Kaynak: Investing.com