Çin’de 446 milyon kişi mobil cihazıyla e-ticaret yaptı

Global araştırma şirketi QuestMobile tarafından açıklanan bir  rapora göre, Covid-19 salgını sırasında kadın girişimcilerin sayısında  ciddi bir artış yaşandı. QuestMobile tarafından yayımlanan rapor, cep  telefonuyla gerçekleştirilen ticaret sektörünü kullananların  sayısının, şubat ayında önceki yıla oranla yüzde 8 artarak 446 milyona  ulaştığını duyurdu.

Kullanıcıların mobil internette bu süre boyunca geçirdikleri  ortalama süre bir önceki yıla kıyasla yüzde 42,7 arttı. Her bir  kullanıcı bu dönemde elektronik ticaret aplikasyonları ile ayda  ortalama 7 saat geçirdi  bu da yüzde 10,3 oranında bir artışa denk  düşüyor.

Raporda ayrıca kullanıcıların çevrimiçi alım yapmaları için  kanalların çoğalmış olması, özellikle de içerik sergileyen  platformların, sosyal ağların ve önerilere dayalı platformların artmış  bulunması konu ediliyor. Şubat ayında Taobao ve Pinduoduo adlı  elektronik ticaret aplikasyonları, eldeki raporun verilerine göre, en  çok ziyaret oranına sahip ilk 10 aplikasyon arasında yer aldı.