DENİZBANK FONLARIN ANLIK VE SÜREKLİ TRANSFERİ SİSTEMİNE DAHİL OLDU

DenizBank

Merkez Bakası’nın Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sistemine dahil olan DenizBank, bu kapsamda tanımlanacak Kolay Adres bilgileri ile IBAN gerektirmeden 7 gün 24 saat para transferi imkanı sunuyor.

 

DenizBank, yaptığı açıklama ile Merkez Bankası’nın 18 Aralık’tan itibaren pilot uygulamasına başlayacağı Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sistemine dahil olduğunu duyurdu.

Açıklamaya göre, müşteriler DenizBank dijital kanalları üzerinden Kolay Adres tanımlamalarını yaparak IBAN numarasına ihtiyaç duymaksızın, telefon numarası, e-posta veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası gibi hatırlanması kolay bilgilerini kullanarak Türk lirası para transferlerini istedikleri zaman gerçekleştirebilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen DenizBank Şube ve Merkezi Operasyonlar Grubu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özel, DenizBank olarak Merkez Bankası’nın başlattığı FAST Sistemi’ne katılım sağlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

“Dijitalleşme fiziksel cihazları ve ortamları devre dışı bırakırken, her geçen gün yeni uygulama ve hizmetleri de hayatımıza sokuyor.” diyen Özel, “Hepimiz için kolay, hızlı ve güvenli işlem yapabilmek, bunu da dilediğimiz zaman gerçekleştirmek önceliklerimiz arasında. FAST sistemi ile müşterilerimiz IBAN numarasını hatırlamaya gerek duymadan, DenizBank’ın tüm dijital kanalları, şubeleri ve ATM’leri üzerinden tanımlayabilecekleri Kolay Adres bilgileri ile hızlı para transferlerini yapabilecekler. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını odağına alan, günlük hayatlarını kolaylaştıran uygulama ve hizmetleri bankamız çatısı altında sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.