Elon Musk, Twitter anlaşmasını geçici olarak askıya aldı

elon musk twitter

Elon Musk, bugün Twitter Inc Twitter’ın alımına ilişkin anlaşmayı geçici olarak durduğunu açıkladı.

Elon Musk, bugün Twitter Inc Twitter’ın alımına ilişkin anlaşmayı geçici olarak durduğunu açıkladı. 44 milyar dolarlık Twitter satın alım teklifi, Twitter yönetim kurulu tarafından onaylandıktan sonra Elon Musk, şimdi anlaşmayı yeniden gözden geçiriyor.

Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada spam ve sahte hesapların gerçekten de toplam kullanıcı sayısının yüzde 5’inden daha azını temsil ettiği gösteren ayrıntılara açıklanana kadar Twitter anlaşmasının askıya alındığını söyledi.

Twitter hafta başında yaptığı bir bildiride sosyal medya platformunda bulunan spam veya sahte hesapların yüzde 5’ten az olduğu bildirdi. Ancak SpaceX ve Tesla CEO’su Musk, bildirilen rakamların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı konusunda şüpheci bir yaklaşımla ayrıntılı bir araştırma yapma niyetinde olduğunu gösterdi.

Sahte hesaplar konusunda son derece hassas olan Elon Musk, 44 milyar dolarlık anlaşmanın açıklanmasından sonra Twitter için getireceği yenilikleri sıralarken spam botlarının platformdan temizlenmesinin öncelikleri arasında olacağını söylemişti.

Şimdi Twitter yönetiminin Elon Musk’ın bu kararına nasıl tepki vereceği merakla bekleniyor. Daha önce yapılan açıklamalarda yönetim, anlaşma tamamlanana kadar reklam verenlerin devam edip etmeyeceği ve gelecek planları gibi çeşitli riskle olduğunu söylemişti.

Yapılan açıklamayla birlikte Twitter hisseleri, ABD piyasaları açılışı öncesi vadeli işlemlerde yüzde 25’e yakın düşüşle 35 doların altını gördü.

Kaynak: Investing.com