ERDOĞAN: YENİ MÜJDELER GELİYOR

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde haberlerde yer alan yeni doğal gaz rezervleri hakkında “Cumartesi günü Fatih sondaj gemimize giderek hem çalışmaları bizzat yerinde görecek hem de yeni rezerv miktarını açıklayacağız” açıklamasını yaptı.
Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan ifadeler:
-Doğu Akdeniz’de ülkemizin ve Kıbrıs Türklerinin haklarını gözetmeyen hiçbir planın hayata geçme fırsatı olmadığını gösterdik.
Yavuz gemimiz bakım için limana yanaştı, bu gemimizin güvenliğini donanmamız sağlıyor. Oruç Reis gemimiz de bakım çalışmalarının ardından Akdeniz’deki görevine döndü. Barbaros Hayrettin Paşa da çalışmalarına devam ediyor.
-Son gemi olan Kanuni bakım çalışmalarının ardından Karadeniz’deki görevi için yola çıktı, inşallah müjdeli haberler bekliyoruz. Fatih Sondaj Gemimizin keşfettiği doğalgaz haberi, milletimizi sevince boğmuştu,yeni müjdeler geliyor. Cumartesi günü Fatih Sondaj Gemimize giderek hem çalışmaları görecek, hem yeni rezerv miktarını açıklayacağız.
-AB ve NATO’da yürütülen görüşmelerde sözlerini tutmayan Yunanistan ve Rum kesimine hak ettikleri cevabı sahada vermeyi sürdüreceğiz.
-Ermenistan’ın Azerbaycan’a olan saldırgan tutumunda Azeri kardeşlerimize, her türlü desteği vereceğiz.