Fibabanka, 180 milyon TL vergi öncesi kâr açıkladı

Fibabanka, 2021 yılı ikinci çeyrek sonunda, 180 milyon TL vergi öncesi  kâr elde etti. Bankanın aynı dönemde vergi sonrası net kârı 173,3  milyon TL olarak gerçekleşti. Aktif toplam  2021 yılı Haziran sonu itibarıyla 30,4 milyar TL Fibabanka’nın net kredi portföy büyüklüğü 20 milyar TL, kredilerin  toplam aktifler içindeki payı yüzde 66 oldu.

Aynı dönemde, toplam  pasiflerin yüzde 66’sını oluşturan müşteri mevduatı ise yüzde 21  artışla 20,2 milyar TL seviyesine yükseldi.

Güçlü sermaye odağını korumaya devam eden Fibabanka’nın 30 Haziran 2021 itibarıyla sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 20,38 seviyesinde  gerçekleşti.

Yılın ikinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını değerlendiren Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert, Fibabanka’nın finans ve teknoloji alanlarında sahip olduğu güçlü  kaslarla bankacılık hizmetlerini aynı potada erittiklerini belirterek “Müşterilerimizin dijitalleşen dünyadaki yeni bankacılık ihtiyaçlarını  keşfedip, hızla karşılamak üzere benzersiz bir bankacılık deneyimi sunmayı hedefliyoruz.

Teknolojiye olan hakimiyetimiz ile finansal  ihtiyaçlara yönelik kişiye özel dijital çözümler üretiyoruz. Bu  doğrultuda hayata geçirdiğimiz yatırımlar, sunduğumuz ürün ve hizmetlerle paydaşlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığını ön planda  tutarak 2021 yılının ikinci çeyreğini de başarılı bir performansla  tamamladık” dedi.