Günün öne çıkan kripto para haberleri – 11 Ocak 2023

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Cameron Winklevoss, Barry Silbert’in DCG’nin CEO’luk görevinden alınmasını istiyor

Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in şirketi yönetecek yeterliliğe sahip olmadığını iddia ederek görevden alınmasını talep etti.

Winklevoss’a göre DCG, Gemini’ye ödeme yapmadı ve bu da Gemini’nin müşteri ödemelerini yapamamasına neden oldu. Winklevoss, ayrıca Genesis Global Capital’in Gemini’nin Earn Programına dahil yaklaşık 340.000 kullanıcısını dolandırdığını iddia etti.

Winklevoss, tepkisini Digital Currency Group yönetim kuruluna yazılan açık bir mektupla dile getirdi. Ayrıca Gemini CEO’su, 2 Ocak’ta Silbert’e hitaben başka bir mektup yazdı. Silbert’e yazılan mektupta Winklevoss, Gemini’nin kurucu ortağının 900 milyon dolar borçlu olduğunu ve 8 Ocak tarihine kadar bu borcun ödenmesi gerektiğini ifade etti, ancak herhangi bir ödeme yapılmadı.

Ark Invest, Coinbase hissesi alımına devam ediyor

Coinbase, zor zamanlar geçirirken Ark Invest, dün 1,45 milyon dolarlık daha COIN alımı yaptığını duyurdu. Yatırım şirketi yaklaşık bir aylık süre zarfında 10’un üzerinde alım işlemi gerçekleştirdi. 

Cathie Wood liderliğindeki yatırım firması Ark Invest’in dün 33.756 adet COIN hissesi daha aldığı bildirildi. Yatırım şirketi geçen hafta da iki seferde toplam 172.276 COIN hissesi alırken bu payları, iki farklı ETF fonu olan ARKW ve ARKF’ye tahsis etti.

Coinbase içeriden bilgi ticareti davasında hapis cezası çıktı

Kripto borsası Coinbase’in eski proje yöneticilerinden Ishan Wahi’nin içeriden bilgi ticareti ile suçlanan kardeşi Nikhil Wahi, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ABD yetkilileri geçen yıl Temmuz ayında kardeşleri ve Houston’dan Hint asıllı Amerikalı arkadaşları Sameer Ramani’yi Coinbase’den gizli bilgileri kullanarak ve yasa dışı şekilde 1,5 milyon dolarlık elektronik dolandırıcılık yapmakla suçladı. Dava devam ederken Nikhil, elektronik dolandırıcılık suçunu kabul etti. Ishan, içeriden bilgi ticaretiyle ilgili suçlamaları reddetti ve arkadaşları Ramani ise hâlâ kayıp.

Shibu Inu, Bugatti Group ile iş birliğine hazırlanıyor

Shiba Inu ekosisteminin sosyal medya hesabından Kuzey Amerikalı lüks marka Bugatti Group ile Shiba arasında yeni bir ortaklığın duyurulacağı öne sürüldü.

Shiba hesabından paylaşılan tweet’e göre proje, önümüzdeki birkaç gün içinde yapılacak bir etkinlik ile duyurulacak. Ayrıca yapılan paylaşımda Bugatti Group’un resmi hesabı da etiketlendi.

Crypto.com, Kanada’da USDT işlemlerini durdurma kararı aldı

Kripto piyasasının en büyük sabit kripto varlığı USDT, Kanadalı düzenleyicilerinin baskısı altında. Bu baskıdan en son etkilenen borsa olan Crypto.com, Kanadalı kullancıları için USDT işlemlerine son vermek zorunda kaldı. Kripto borsası, 31 Ocak tarihine kadar tüm USDT işlemlerinin tamamlanması gerektiğini bildirdi. 

Yapılan açıklamaya göre Ocak sonuna kadar kullanıcıları USDT varlıkları ya borsadan çekmeli ya da başka bir kripto parayla değiştirmeli. Bunu yapmayan kullanıcıların tüm USDT bakiyelerinin otomatik olarak Circle’ın sabit varlığı USDC’ye çevrileceği bilgisi verildi.

Kaynak: Investing.com