Günün öne çıkan kripto para haberleri – 12 Ekim 2022

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Kripto para piyasalarında ABD Tüfe verilerinden dolayı tedirgin bekleyiş sürerken bu durum grafiklere baskı altında kalan ve daha çok yatay devam eden fiyat hareketi olarak yansıyor. Diğer yandan kripto endüstrisi gündeminde Google’ın Cloud hizmeti için kripto para kabul edeceğine dair haberin yankıları devam etti. 21Shares’in fiziksel teslimatlı Bitcoin ETP’sini Orta Doğu pazarına sunması da kripto piyasaları için olumlu bir gelişme olarak öne çıktı.

Manşetlerde yerini alan başka bir gelişme ise SEC’in en büyük NFT projelerinden biri olan Bored Ape Yatchs geliştiricileri hakkında soruşturma başlatmasıydı. Yuga Labs, iş birliği için hazır olduklarını söylerken SEC’ten bir açıklama gelmedi.

Waves Labs, Web3 oluşturma sorunları için yeni bir program başlattı

Waves, Blockchain ağında Web3’e geçiş yapmak isteyen girişimcileri ve geliştiricileri desteklemek için Waves Camp programını başlattı.

Geliştiricilerine daha fazla destek sunmak ve bu engelleri ortadan kaldırmak amacıyla Waves Camp, programdaki her şirket için 100.000 dolara kadar tohum finansmanı sunacak. Finansmanın yanı sıra Waves Camp, gelişmekte olan Web3 girişimlerinin gerektirdiği geliştirme hızına uygun tam hizmet desteği de sağlayacak.

Waves Camp, çözüm bulmak ve uygulamak için gereken süreyi azaltmak için geliştiricilerle işbirliği yapan deneyimli meslektaşlara ve uzmanlara erişim sağlayacak. Bunun yanında, program katılımcıları, çeşitli kurslara ve geliştirme kaynaklarına erişebilecek ve Waves geliştiricileri tarafından düzenlenen atölye çalışmalarına katılabilecekler.

Moran Hard Fork: BNB Smart Chain, 100 Milyon Dolarlık hack saldırısı sonrası hard fork’a gidiyor

Binance Smart Chain, 100 milyon dolarlık hack sonrası geçici bir yama olarak Moran adlı yeni bir hard fork’u uygulamaya hazırlanıyor.

Son github güncellemesine göre, Binance Smart Chain,12 Ekim’de Moran adlı geçici bir hard fork’u işleme koyacak. “Geçici acil yama sürümü” olarak tanımlanan güncelleme, Beacon zinciri ile akıllı arasındaki zincirler arası altyapıyı hafifletecek şekilde ayarlandı. Bu yama, çapraz zincirin yeniden başlatılabilmesi ve yeniden etkinleştirilebilmesi için uygulanacak.

Gemini borsası, Avalanche’ı (AVAX) listeleme kararı aldı

ABD merkezli kripto borsası Gemini, dün itibarıyla AVAX yatırma işlemlerini kabul etmeye başladı. Bugün ise AVAX’ın USD, GBP, EUR, CAD, AUD, HKD ve SGD çiftleriyle platformda ticarete başlaması bekleniyor.

AVAX fiyatı, Gemini borsasının listeleme haberi karşısında önemli bir hareket göstermedi. Altcoin, piyasa hareketiyle paralel hareket ederken 16 dolar seviyesinde işlem göremeye devam ediyor.

Blockchain.com, bu hafta Singapur’da lisans alan ikinci kripto şirketi oldu 

Lightspeed Venture Partners da dahil olmak üzere birçok yatırımcı tarafından desteklenen bir kripto para platformu olan Blockchain.com, bugün Singapur’da ödeme hizmetleri sunmak için lisans aldığını duyurdu.

ABD merkezli kripto borsası, Coinbase de dün Singapur Para Otoritesinden faaliyet lisansı aldığını duyurmuştu. Bu hafta iki şirketin Singapur’da faaliyet göstermek için onay almasından sonra lisans alan şirket sayısı 18’e çıktı. 180’e yakın kripto şirketi ise Singapur’da kripto faaliyetlerinde bulunmak için onay bekliyor.

Dominika, ulusal Blockchain ağı olarak TRON’u Seçti

TRON, Dominika Coin’i (DMC) geliştirmek ve ihraç etmek için Dominika Topluluğu ile iş birliği yapacak. Ortaklık, bu yılın başlarında Dominika Parlamentosunda Sanal Varlık Ticareti Yasası’nı kabul edilmesinden sonra atılan önemli bir adım olarak görülüyor.

Dominika Başbakanı Roosevelt Skerrit, “Bu, Dominika için dijital inovasyonu benimseyerek ve TRON protokolünü belirlenmiş ulusal Blockchain altyapısı olarak atayarak ekonomik büyümeyi artırma yolunda tarihi bir adım” açıklamasında bulundu.

Valkyrie, Bitcoin ETF’sini tasfiye etme kararı aldı

Kripto varlık yöneticisi Valkyrie Funds Salı günü yaptığı açıklamada, bir yıldan az ömrü boyunca talep görmeyen Bitcoin yükselişine odaklı odaklı bir yatırım aracı Balance Sheet Opportunities ETF’yi (VBB) tasfiye edeceğini duyurdu.

Şirket yaptığı açıklamada, fonun ekim ayı sonunda tasfiye edileceğini ve ardından Aralık 2021’den beri işlem gördüğü Nasdaq‘tan çıkarılacağını söyledi. Valkyrie, fonun kapatılmasının uygun olacağını, bunun yanında şirketin müşteri talebini en iyi şekilde karşılayan ürünlere odaklanacağını aktardı.

Kaynak: Investing.com