Günün öne çıkan kripto para haberleri – 18 Nisan 2023

kripto para haberleri

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Coinbase CEO’su, ABD ve Birleşik Krallık’taki düzenleyici belirsizliğine karşı uyardı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto şirketlerinin “offshore cennetlerine” kaçmaması için ABD ve İngiltere düzenleyicilerine daha net kripto para düzenlemeleri çağrısında bulundu. 

Armstrong, Innovate Finance tarafından düzenlenen bir konferansta büyük ekonomilerin kripto endüstrisi için net düzenlemeler oluşturmasının son derece önemli olduğuna vurgu yaptı ve gelişmiş ülkelerin net düzenlemeler ortaya koymamasının şirketleri deniz aşırı ülkelerdeki vergi cenneti olarak adlandırılan küçük ülkelere iteceğini söyledi.

Bilindiği gibi Bahamalar merkezli çalışan FTX borsası, geçen sene eksik denetim neticesinde kripto sektörünü milyarca dolarlık zarar yol açan bir çöküş yaşadı.

Avustralya’nın en büyük kripto borsası Cardano’yu (ADA) listeleyecek

Avustralya’nın en büyük kripto borsası BTC Markets, Twitter hesabı üzerinden 19 Nisan’dan itibaren Cardano’yu platformunda listeleyeceğini duyurdu. 

325.000’den fazla aktif kullanıcısı olduğu bilinen BTC Markets, platformunda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Solana (SOL), Algorand (ALGO) gibi kripto paraların ticaretine aracılık ediyor. Yarından itibaren ise piyasanın en büyük 7. kripto para birimi Cardano, BTC Markets’in ticaret platformunda işlem görmeye başlayacak.

Cardano (ADA), geçen aydan bu yana yükselişine devam ederken hafta sonu işlemlerde 0,46 dolara kadar yükseldikten sonra 12 Mart tarihinde destek bulduğu 0,3 dolarlık dip seviyesinden %50’nin üzerinde yükseldi.

Starbucks, Polygon ağında yeni bir NFT koleksiyonu sergileyecek

Starbucks, bu hafta her biri 100 dolar olan 5.000 adetten oluşan “The First Store Collection Stamps” koleksiyonunu satışa sunacak. İki veya daha fazla benzersiz “Yolculuk Pulu”na sahip olanlar, koleksiyona erken erişim fırsatına sahip olacak.

Bu gelişmenin haricinde diğer bir dev marka Nike, ilk NFT koleksiyonunun Swoosh blockchain ağında yayımlandığını duyurdu. 

XRP, Güney Kore’nin en popüler kripto para birimi haline geldi

WhaleWire tarafından paylaşılan verilere göre, XRP/KRW işlem çifti, dört büyük Kore borsasında açık ara en yüksek işlem hacmine sahip.

XRP ile birlikte bazı popüler altcoin’ler de Güney Kore’de yüksek işlem hacimlerine sahip. Bunlar arasında Dogecoin (DOGE) ile Ethereum Classic (ETC) bulunurken ikinci sırada az bilinen bir altcoin olan Nano (XNO) bulunuyor. 

Blockchain ödeme sistemi olarak faaliyet gösteren Ripple’ın yerel varlığı XRP, şirketin ABD’deki yasal mücadelesi devam ederken diğer ülkelerde her geçen gün daha popüler hale gelmeye devam ediyor. 

Goldman Sachs, önemli bir ticaret hizmetine kripto paraları da ekleyecek  

Finansal hizmetler devi Goldman Sachs, gelecek dönemlerde kripto ticaretinde büyük bir potansiyel olduğunu düşündüğü ve blockchain şirketlerine yatırım planları devam ederken kripto yatırımcılarını için önemli bir hizmetini genişletme kararı aldı.  

Goldman Sachs tarafından yapılan açıklamada banka Görsel Yapılandırma türevleri fiyat keşfi ve ticaret fikri oluşturma aracını kripto paralar için kullanılacak şekilde güncellendiğini duyurdu. Kurumsal müşteriler için sunulan Görsel Yapılandırma hizmeti, fikir alışverişi, ticaret senaryosu oluşturma ve geriye dönük test analizi gibi özelliklere sahip.