Günün öne çıkan kripto para haberleri – 19 Ağustos 2022

kripto para bitcoin

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Charles Hoskinson, Cardano güncellemelerindeki gecikmeler konusunda suçlanmaktan yorulduklarını söyledi

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ağ üzerindeki kararların tek başına almadığını söyledi. Bugün yayımladığı tweet dizisinde Hoskinson, ağın merkezsiz olmasına rağmen gecikmelerin sorumlusunun kendisiymiş gibi suçlanmasından bıktığını söyledi.

Hoskinson, yaptığı açıklamada güncellemelerle ilgili kararları, kendisinin değil ağı yöneten insanların verdiğini söyledi.

Vasil hard fork öncesi test edilen Cardano Node 1.35.3 ile ilgili açıklamaları da eleştiren Hoskinson, bir bilgisayar bilimcisinin, bir topluluğun sayısız teste rağmen yükseltmenin aceleye getirildiğini iddia etmesi, tuhaf dedi. Ayrıca Cardano kurucusu, söz konusu kodun DPT’ler de dahil olmak üzere herkes tarafından aylarca kapsamlı bir şekilde test edildiğini ve test ağında sorun olan kodun kaldırıldığını söyledi. Ancak, hazır olmasına rağmen güncellemenin yeniden test için daha fazla ertelenme olasılığının olduğunu da kaydetti.

Ethereum ağ birleşmesi %96 oranında tamamlandı, geliştiriciler son tarihi onayladı

OKLink’in “Ethereum The Merge Countdown” verilerine göre Ethereum Merge ilerlemesi %96,55 oranında tamamlandı. Ağ hash oranı 900 TH/s’nin altına düştü, ancak hâlâ ideal seviyenin üzerinde bulunuyor. Ancak, son durum Merge’in 15 Eylül’de gerçekleşeceğini doğruluyor. Hash oranı 879 TH/s civarında kalırsa, Merge’in 15 Eylül’de gerçekleşmesi muhtemel.

Geliştiriciler ayrıca Bellatrix ve Paris yükseltme hazırlıkları hakkında da görüştü. Bellatrix ve Paris yükseltmelerinin tarihleri ​​sırasıyla 6 Eylül ve 15 Eylül gerçekleşmesi planlanıyor.

Gnosis (GNO) düşen piyasada ayakta kalan tek altcoin oldu

Hafta sonuna doğru kripto para piyasalarının geneli sert düşüşlere maruz kaldı. Birçok altcoin, çift haneli zararlar yazdı.

80. sırada bulunan Gnosis ise bugün pozitif bölgede kalan tek altcoin’di. MakerDAO tarafından aktarılan bilgiye göre, GnosisDAO, kuruluşun yönetişim tokeni olan GNO için MIP6 Teminat Yerleştirme Önerisini sundu. Yeni teklifle hedef, iş birliğinin ilk yılında GNO teminatına karşılık en az 30 milyon DAI üretmek. Bu gelişme GNO talebinin canlı kalmasına sağlayarak şu ana kadar son düşüş ivmesinden kurtulmasına yardımcı oldu.

Solana tabanlı uygulaması Stepn, Atletico de Madrid ile NFT anlaşması yaptı

Stepn’in La Liga futbol kulübü Atlético de Madrid ile olan yeni ortaklığı, kazan-kazan uygulamasına 1.001 özel NFT futbol kramponu getirecek.

Stepn, İspanyol futbol takımı Atlético de Madrid ve kripto borsası Whalefin ile birlikte çalışarak Stepn’in koşu uygulamasında 1.001 krampon NFT’lerinden oluşan yeni bir koleksiyon yayımladı.

Huobi, sabit kripto parası HUSD hakkında sorunun kaynağını açıkladı

Huobi, bugün sabit kripto varlığı HUSD’nin bugün 1 dolar sabitliğini kaybetmesiyle gündeme geldi. Kripto borsası, kısa vadede likidite sorunu yaşandığını söylerken bu soruna neyin neden olduğunu açıkladı.

Dün, HUSD sabitliğini kaybetmeye başladı. Günün ilk saatlerinde 0,92 dolara kadar gerileyen kripto varlık, ardından düşüşe devam ederek 0,82 dolara kadar geriledi.

HUSD ekibine göre, kripto varlığın geçici süreyle sabitliğini kaybetmesi, düzenlemelere uyum için bazı bölgelerdeki piyasa yapıcı hesaplarının kapatılması kararından kaynaklandı. Ekip, geleneksel finans bölgelerinin çalışma saatlerindeki zaman farkının, likidite sorununa yol açan bir boşluk oluşturduğunu ve bunun HUSD’nin sabitini kaybetmesine yol açtığını açıkladı.

Huobi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada sorunun tamamen giderildiğini duyurarak kullanıcılarına güvence verdi.