Günün öne çıkan kripto para haberleri – 2 Ağustos 2022

kripto para haberleri

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Kripto köprüsü Nomad, siber saldırı sonucu 200 milyon dolara yakın kripto para kaybetti

Farklı Blockchain’ler arasında kripto transferi hizmeti sağlayan ABD merkezli kripto girişimi Nomad, siber saldırı sonucu 200 milyon dolara yakın kripto para kaybetti.

Şirket yaptığı açıklamada, soruşturmanın devam ettiğini güvenlik açığından yararlanan hesapların belirlen fonları takip ederek kurtarmak için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Elliptic tarafından Haziran ayında yayımlanan bir rapora göre, 2022’de kripto köprülerinden 1 milyar dolar değerine ulaşan kripto para çalındı.

Axie Infinity‘nin Ronin köprüsünün Mart ayında yaklaşık 600 milyon dolar kaybetmesi ise DeFi tarihinin en büyük hack olayı olarak kaydedildi.

Nomad, yakın zamanda yatırımcıları arasında Ethereal Ventures, Hack VC, Coinbase Ventures ve Crypto.com Capital gibi şirketlerin bulunduğu tohum turunda 22 milyon dolarlık fon elde etmişti.

8 yıldır hareketsiz duran 1.100 BTC transfer edildi

Sekiz yıl boyunca hareketsiz kaldıktan sonra transfer edilen 1.100 BTC (yaklaşık 25,1 milyon dolar), CryptoQuant’a göre eski bir Bitcoin madencisine ait.

CryptoQuant, fonların, 2014’ten beri atıl durumda olduğunu söylerken artık Bitcoin ağında bir madenci olmayan Ghash’in 20 Temmuz 2022’de fonları anonim bir cüzdana taşımaya karar verdiğini fark etti.

Binance US, SEC’in menkul kıymet iddialarından sonra Amp Token (AMP) ticaretini sonlandırdı

Dünyanın en büyük borsasının ABD kolu Binance US, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, varlığı bir menkul kıymet olarak tanımlayan son içeriden bilgi ticareti davasının bir sonucu olarak AMP Token’i delist etme kararı aldı.

İddianın netlik kazanmamasına karşılık Binance US, SEC’in yükümlülüklerini yerine getirmeye hazır olduğunun mesajını vermiş oldu. Geçen hafta SEC, Coinbase’in eski yöneticisi Ishan Wahi’ye karşı içeriden bilgi ticaretiyle ilgili dolandırıcılık suçlamasında bulunmuştu. Ek olarak, SEC, mahkemeye Coinbase’de işlem gören 9 kripto varlığın menkul kıymet olarak değerlendirilmesi için başvuruda bulundu.

Veriler, Ağustos’taki hafif düşüşe rağmen Bitcoin ve Ethereum hissiyatının yükseliş yanlı olduğunu gösteriyor

Kripto analitik platformu Santiment, bugün yayımladığı verilerde Bitcoin için 0,25 ağırlıklı bir duyarlılık kaydederken, Ethereum için 0,32 ağırlıklı bir duyarlılık kaydetti.

Piyasa duyarlılığına göre, yatırımcıların, son zamanlarda düşüşü satın almayı tercih etmesiyle Bitcoin ve Ethereum’un FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) yaşamadığı şeklinde yorumlanıyor.

Ethereum, opsiyon piyasasında ilk kez Bitcoin’i geride bıraktı

Ethereum, dünyanın en büyük opsiyon pazarında ilk kez Bitcoin’i geride bırakırken bazı analistler, bunu Ethereum’un piyasa değeri açısından Bitcoin’i geçebileceğine yönelik bir sinyal olabileceği şeklinde yorumladı.

Şu an Ethereum, 191 milyar dolar piyasa değerine sahipken Bitcoin, 435 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Terra (LUNA), trend olan kripto paralar arasında bugün ilk sırada yer aldı

Kripto para piyasaların daha sert değer kaybetmesine neden olan Terra ekosisteminin çöküşüne rağmen LUNA tokeni, trend olmaya devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içinde LUNA bir kez daha en trend kripto olarak listelendi.

LUNA, bugün platformda listelenen tüm kripto para birimleri arasında en çok aranan kripto para olurken, onu PancakeSwap (CAKE) ve çöken Terra ekosisteminin orijinal zinciri olan Terra Classic (LUNC) takip ediyor.

Diğer yandan LUNA, trend olmasına rağmen son 24 saatte yüzde 15 düşerek 2,1 dolara geriledi. Ancak altcoin, dün 1,9 dolar seviyelerinden 2,64 dolara kadar yükselirken yüzde 40 oranında hızlı bir yükseliş gördü. Dünden bu yana hızlı şekilde gerçekleşen bu aktivite, kripto paralarda geçmiş dönemlerde sıkça görülen “pump&dump” aktivitesini hatırlattı.

Kaynak: Investing.com