Günün öne çıkan kripto para haberleri – 2 Şubat 2023

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Bitcoin madencileri krizden çıkma eğiliminde

Bitcoin madencilik sektörü 2022 yılındaki kriz ortamında ciddi zararlar yazdı. Güncel veriler ise Bitcoin madencilerinin son zamanlarda rahatlamaya başladığını gösteriyor.

Bitcoin madencilik sektörünün durumunu değerlendirmek için kullanılan Puell Multiple göstergesi, madenciliğin gelirlerinde artış eğilimini gösterdi. Endeks, 1 değerinin üzerine çıkarken bu durum madencilerin maliyetlerini karşılayıp kâr elde etmeye başladıklarına işaret ediyor.

Bitcoin madencilik devi Core Scientific, iflastan kurtulmak için 70 milyon dolar kredi kullandı

Bitcoin madencisi Core Scientific , bugün finansal hizmetler şirketi B. Riley Financial Inc’den yeni bir kredi kullanarak borçlarını yapılandırmak için iflas mahkemesinden onay aldı. 70 milyon dolarlık yeni bir krediyle şirket, ilk iflas başvurusunda 42 milyon dolarlık bir borç bildiriminde bulundu.

FTX, Japonya ve Avrupa şirketlerinin satışını erteledi

İflas sürecinde olan kripto borsası FTX’in yöneticileri, borçlarını ödemek için fon bulmaya çalışırken Japonya ve Avrupa’daki iştirakleri için teklif verme süresini uzatma kararı aldı.

İflas mahkemesine yapılan başvuruda Mart ayında gerçekleşmesi beklenen satış sürecinin Nisan ayına uzatılması talep edildi. FTX, geçen ay borçlarını ödemek için iştirakleri FTX Japonya, FTX Avrupa ve Ledger’ı satmak için mahkemeden onay aldı.  

Bu gelişmenin yanında FTX Japonya alacaklılarına ay sonuna kadar ödeme yapılması bekleniyor. Ayrıca FTX, bir önceki başvuruda Türkiye iştirakinin iflas süreci kapsamından çıkarılmasını talep etti.

Aptos ağı yeni bir güncellemeye hazırlanıyor

Aptos geliştirici ekibi, Aptos Node v1.2 sürümünün yakın zamanda ana ağda yayına alınacağını duyurdu. 

Bu güncellemeyle katman-1 ağının performansının artırılması, zaman aşımlarının azaltılması ve yeni tamsayı türlerinin desteklenmesi hedefleniyor. Ocak ayında %450’yi bulan ciddi bir kazanım elde eden APT’nin yakında gerçekleşmesi beklenen güncellemeyle kullanım durumları ve işlemlerdeki artışa bağlı olarak yükselişine devam edebileceği tahmin ediliyor.

Avalanche’ın ilk kurumsal alt ağını duyurmasıyla AVAX fiyatı yükselişe geçti

AVAX’ın son yükselişi, Avalanche’ın yapılandırılmış bir finans platformu Intain ile ortaklık yaptığını duyurmasıyla birlikte gerçekleşti. Intain, tokenize edilen menkul kıymetler için zincir üstü bir pazar yeri olarak faaliyet gösteriyor. Kullanıcılar, Intain platformunu kullanarak belirli bir varlığa dayalı menkul kıymetler ihraç edebiliyor ve ticaretini gerçekleştirebiliyor.

Avalanche, bu hafta Intain’in ilk kurumsal alt ağ olarak ekosisteme dahil edileceğini duyurdu. Bu, tüm Avalanche ekosistemi için önemli bir dönüm noktası olarak kabul edilirken ve platformun kurumsal benimsenmesine katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Kaynak: Investing.com