Günün öne çıkan kripto para haberleri – 20 Eylül 2022

kripto para haberleri

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Ethereum PoW (ETW), Binance dağıtımı sonrası yükseldi

En yeni Ethereum forku ETH PoW ana ağı, 20’den fazla aktif madencilik havuzuyla faaliyetine devam ediyor.

Ağın yerel tokeni ETHW ise piyasaya sürüldüğü 15 Eylül tarihinden bu yana volatil fiyat hareketine devam ediyor. Geçen hafta sert düşüş gören ETHW, Binance’in bugün uygun ETH sahiplerine ETHW token dağıtımını tamamlaması ve ETHW yatırma ve çekme işlemleri aktif hale getirmesiyle dün başlayan değer kazanımını devam ettirdi ve bugün 7 dolar bandına kadar yükseldi. Böylece, ETHW, dünkü açılış fiyatına %50 yükseliş gördü.

SEC, Ethereum ve tüm işlemleri üzerinde yargı yetkisi olduğunu iddia ediyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), neredeyse tüm kripto para birimlerinin menkul kıymetler olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, SEC başkanı Gary Gensler, Ethereum’un bir emtia olduğu konusundaki önceki iddialarının aksine, Ethereum’un birleşmesinden sonra bir menkul kıymet olarak kabul edilebileceğini ima etti. Görüşünü değiştiren SEC, PoS ağına geçiş sonrası tüm Ethereum işlemleri üzerinde yargı yetkisine sahip olduğuna ve işlemlerin artık ABD yasalarına tabi olacağına inanıyor.

Cardano, Snoop Dogg’un oğlunun yeni albümüne ilham verdi

Ünlü kripto meraklısı ve hip hop efsanesi Snoop Dogg’un oğlu Champ Medici, Cardano’ya ve Blockchain’in en yüksek profilli NFT projesi Clay Mates’e adanmış bir mini müzik albümü yayımladı.

Sanatçı, Cardano’ya yatırım yaparak refah bir yaşam hayalleri hakkında kafiye yaptığı ve yeşil dolar işaretlerinin resimlerini gördüğü ADA Dreams başlıklı ilk parça, ayrıca Snoop Dogg’un kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin dünyayı nasıl değiştireceği hakkında konuştuğu bir skeç içeriyor.

Coinbase, işlem ücretlerinde güncelleme yapıyor

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, ücret yapısını değiştirdi. Bu, bazı kullanıcılar için daha yüksek ücretlere ve en yüksek hacimli müşterileri için daha düşük fiyatlar anlamına geliyor.

Coinbase, bu hafta 100.000 dolar ve 1 milyon doların üzerindeki işlem hacimlerine ulaşan yatırımcılar için yeni bir ücret tarifesi yayımlayacağını bildirdi.

Coinbase, yeni ücret tarifesini, Coinbase Exchange, Pro ve Advanced Trade’e uygulayacak ve küresel kripto ticaret hacimleri ve varlık değerlerindeki değişiklikleri dikkate alarak orta ve daha yüksek seviyelere hak kazanmak için gereken aylık ticaret hacmini azaltacak.

XRP transferleri, dikkat çekici boyutlara ulaştı

Son 24 saat içinde 580 milyondan fazla XRP, Ripple, borsalar ve anonim cüzdanlar arasında transfer edildi.

Kripto para hareketlerini izleyen Whale Alert, 581,35 milyon XRP’nin Ripple balinaları tarafından transfer edildiğini gözlemledi. Mevcut fiyata göre hareket eden XRP’ler 221,8 milyon dolar değerindeydi. Bu transferler arasında Ripple’dan anonim bir cüzdana yaklaşık 18,74 milyon dolar değerinde 50 milyon XRP’nin aktarılması ise en dikkat çekici transferdi.

OpenSea, NFT basımlarında güncelleme yapıyor

NFT pazar yeri devi OpenSea Pazartesi günü yaptığı açıklamada, NFT’lerin basım sürecini yeni bir basım deneyimiyle güncellediğini duyurdu.

OpenSea, blog gönderisinde, içerik oluşturucuların koleksiyonlarını özel açılan sayfalarla ve daha fazla keşfedilebilirlikle sunacaklarını söyledi. Bunun yanı sıra koleksiyoncular artık doğrudan bir OpenSea sayfasından basım yapabilecekler. Bu, açık kaynaklı bir sözleşme olan SeaDrop adlı yeni bir hizmetle birlikte gerçekleşecek. Böylece NFT geliştiricileri, özel akıllı sözleşmeler oluşturmaya gerek duymayacak.

Kaynak: Investing.com