Günün öne çıkan kripto para haberleri – 22 Eylül 2022

kripto para haber bitcoin haberleri

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Tether, New York mahkemesinin talebine cevap verdi

New York Mahkemesi yargıcı Katherine Polk Failla’nın Tether ve Bitfinex’ten USDT’nin finansal kayıtlarını talep etmesi sonrası ilk açıklama Tether’dan geldi.

Tether, bu talebe yanıt verirken son durumu rutin bir keşif olarak nitelendirdi. Ayrıca, bu iddiaların davacının asılsız iddialarını destekleyecek kadar güçlü olmadığını ileri sürdü.

New York yargıcının talebi üzerine Tether, USDT’nin destekli olduğunu kanıtlamak için önemli kayıtlar mahkemeye sunmak zorunda. Mahkeme emri, bilançoları, defteri kebirleri, nakit akış tablolarını, gelir tablolarını ve kar ve zarar tablolarını içeriyor. Ayrıca, bu emir, kripto para birimi ticareti ve işlem zamanları hakkında ayrıntıların da sunulmasını gerektiriyor.

Mahkemeye göre, bu finansal kayıtlar ile USDT desteği değerlendirilecek. Ancak Tether, bu kayıtların tamamen gizli olduğunu ve ifşasının ticaretine zarar verebileceğini iddia ediyor.

Son 5 günde 63 milyar LUNC stake edildi

Twitter’da LUNA Classic (LUNC) staking etkinliğini izleyen bot hesabı LUNC staking, toplam arzın %10,237’sini temsil eden 629 milyardan fazla LUNC’nin stake edildiğini raporladı. Bunun yanında son bu hafta 63 milyar LUNC stake edildi.

LUNC tokenlerinin stake edilmesindeki artış, dolaşımdaki arz ve satış baskısının azalmasına katkıda bulunduğu için kripto paranın fiyat performansı açısında olumlu yorumlanıyor. Son staking işlemlerinde KuCoin borsası öne çıkarken dün platformda 50 milyar LUNC’nin stake edilmesine dair raporlar dikkat çekti.

Bunun yanında Blockchain ağındaki LUNC işlemleri için %1,2’lik kesinti uygulaması, dün yayına alındı ve şimdiye kadar hacmin çoğu Kucoin’da gerçekleşmek üzere yatırma ve çekim işlemlerinden kaynaklı 100 milyondan fazla LUNC yakıldığı bildirildi.

Helium topluluğu, ağın Solana‘ya geçişini onayladı

Merkezsiz kablosuz ağ olarak bilinen Helium’un topluluğu Solana ağına geçişi kabul ederek kendi Blockchain ağını terk etmeyi oy çokluğuyla kabul etti.

Binlerce bireysel kullanıcı tarafından desteklenen kablosuz iletişim protokollerini destekleyen Blockchain tabanlı ağ olan Helium, Katman-1 Blockchain ağını Solana ağına taşıyacak.

İlk olarak sensörler ve izleyiciler gibi Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarını güçlendirmeye odaklanan ağ, şu anda operatörlerin kripto parayla teşvik edildiği 950.000’den fazla node’a sahip.

Helium Vakfı, Perşembe sabahı sona eren ve toplam 7.447 kişinin katıldığı oylamanın ardından, Helium İyileştirme Önerisi’nin (HIP 70) için %81.41 oranında destek gördüğünü duyurdu.

Tezos, 11. yükseltmesinde de hard fork olmadan ölçeklendirme çabalarıyla övünüyor

Merkezsiz açık kaynaklı Blockchain platformu Tezos (XTZ) ağındaki 11. yükseltme yaklaşırken platformun kurucu ortağı etkinlikle ilgili bazı temelleri ele aldı.

Tezos kurucu ortağı Kathleen Breitman, Tezos ile büyük ölçüde sorunsuz bir şekilde 10 kez yükseltme yapabilmesinin nedeni olarak temelde Blockchain’in kendisini yükseltme düşünülerek geliştirilmiş olmasına bağladı.

Tezos’un yükseltmelerinin kapsamını açıklayan Breitman, şirketinin, düzenli yükseltmenin güncellemelerin parça parça gerçekleşmesine izin veren inovasyona özel bir yaklaşımı olduğunu söyledi.

Elrond, Web3 benimsemesini desteklemek için Opera tarayıcısına entegre ediliyor

Web3 kripto tarayıcısı Opera, 300 milyondan fazla kullanıcısı için Elrond Blockchain ağı hizmetlerini entegre etme planlarını duyurdu. Entegrasyon, Opera kullanıcılarının entegre Opera cüzdanı aracılığıyla bir dizi merkezsiz uygulamaya (DApps) ve diğer popüler hizmetlere doğrudan erişmesine yardımcı olacak.

Elrond, DApp’ler, kurumsal kullanım durumları ve yeni internet ekonomisi için çeşitli altyapı hizmetleri sunan ölçeklenebilir bir Blockchain ağı olarak faaliyet gösteriyor.

Entegrasyonla birlikte Opera kullanıcıları, EGLD tokenlerine ek olarak yerel bir token düzenleme standardı olan Elrond Standard Digital Token’a (ESDT) erişebilecek. Böylece kullanıcılar, üçüncü taraf bir cüzdana ihtiyaç duymadan ağa katılabilecek ve sorunsuz işlemler yapabilecek ve ek güvenliğe sahip olacak.

Arbitrum ağında kritik hatayı keşfeden kullanıcı, önemli bir güvenlik açığını engelledi

Riptide adlı kullanıcı, Ethereum ölçeklendirme çözümü Arbitrum’da kritik bir hatayı ortaya çıkardı ve 400 ETH ödül talep etti. Arbitrum akıllı sözleşmesini dikkatlice inceleyen ve bir gelen kutusu sıralayıcı hatasının, hacker’ların milyonlarca dolar elde etmesine izin verecek önemli bir güvenlik açığına izin verdiğini doğruladı. Bu, katman-1‘den katman-2 köprüsüne gelen ETH yatırımlarının tespit edilmeden önce saldırganın cüzdanına yönlendirilmesi imkan tanıyacak kritik bir hata olarak görüldü.

Riptide’ın gelen kutusuna yatırılan en büyük miktar toplamda 225 milyon doları aşan 168.000 Ether olduğundan, olası saldırı yüzlerce veya binlerce Ether’i netleştirebilirdi. Ortalama olarak, mevduatlar 1000 ila 5000 ETH arasındaydı ve fiyat 1,34 ila 6,7 ​​milyon dolar arasında değişiyordu.

Güvenlik ihlalinden yararlanmak yerine ağdaki hatayı raporlamayı tercih eden Riptide, Arbitrum ekibinden talep ettiği 400 ETH ödül yerine çok daha düşük miktarla ödüllendirilirken hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Bahreyn fintek girişimi, Binance aracılığıyla kripto ödeme sistemini entegre ediyor

Bahreyn Merkez Bankası (CBB) tarafından lisanslı online ödeme platformu olan EazyPay’in ülkede kripto ödemelerini kullanmak için Binance Pay ile ortaklık kurduğu duyuruldu.

EazyPay’in CEO’su Nayef Tawfiq Al Alawi, yeni başlatılan kripto ödeme seçeneğinin Bahreyn genelinde 5.000’den fazla satış noktası (POS) terminalinde ve online ödeme ağ geçidinde kullanılabileceğini söyledi.

Kaynak: Investing.com