Günün öne çıkan kripto para haberleri – 22 Kasım 2022

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

WooCommerce, kripto parada ödeme kabulü için Coinbase ile anlaştı

WordPress ile entegre çalışan açık kaynaklı özelleştirilebilir bir e-ticaret eklentisi olan WooCommerce, Coinbase Commerce ile işletmelerin kripto para birimleri cinsinden ödemeleri kabul etmesi için bir iş birliği yaptı.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için en çok kullanılan e-ticaret eklentilerinden biri olan WooCommerce, Coinbase Commerce ile bu ortaklık sayesinde dünya çapında milyonlarca işletmenin kripto para ile alışverişe izin vermesini sağlıyor.

Yeni iflas başvurusu FTX’in 1,24 milyar dolarlık nakit bakiyesi olduğunu gösterdi

İflas mahkemesine yapılan son bildirimde FTX’in 1,24 milyar dolarlık nakit varlığı olduğu görüldü.

FTX Group’un mali danışmanı Alvarez & Marsal North America LLC tarafından Pazartesi günü yapılan bildirimde şirketin 20 Kasım itibarıyla nakit bakiyelerinin güncel hali paylaşıldı.

Bu paylaşıma göre şirketin nakit bakiyesi, FTX’in en büyük 50 alacaklısına borçlu olduğu 3,1 milyar dolarlık tutarın oldukça altında. Bunun yanında bir önceki bildirimde FTX’in borsa kullanıcılarıyla birlikte 1 milyondan fazla alacaklısı olabileceği paylaşılmıştı.

ABD Komitesi, FTX duruşması tarihini açıkladı

ABD Senatosu Tarım Komitesi, FTX’in iflasıyla ​​ilgili ilk duruşmanın 1 Aralık’ta yapılmasına karar verdi.

Bu süreç boyunca ABD Komitesi tarafından alınacak kararların kripto piyasalarını da etkilemesi muhtemel. Ayrıca bu kararlar, Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkede faaliyeti bulunan şirket için emsal niteliği taşıyabilir.

Yeni açılan LINK adresleri yılın en yüksek seviyesine ulaştı

Santiment verileri, Chainlink’in (LINK) ani şekilde artan aktif adres sayısını gündeme getirdi. Analiz firması paylaşımında, aktif adreslerdeki artışın FTX çöküşüyle birlikte hızlandığında dikkat çekti.

Santiment’in Twitter üzerinden paylaştığı verilere göre Chainlink ağında günlük açılan yeni adres sayısı, geçen hafta 8.000’in üzerine çıktı. Bu, en son Mayıs 2021 döneminde görülen zirve sonrası en yüksek adet olarak kayıtlara geçti.

Chainlink ağındaki aktif adres sayısındaki artış, ağın yerel varlığı LINK fiyatını da olumlu etkiliyor. LINK, son 24 saatte %7’ye yakın değer artışıyla 6,3 dolara yükselirken ilk 100’den çok kazandıran altcoin’ler arasında yer alıyor.

Kripto borsası Bitpanda, Almanya’da işletme lisansı aldı

Bitpanda, Almanya Federal Mali Denetleme Kurumundan (BaFin) kripto ticareti ve saklama lisansı aldı.

Avusturya merkezli ve Avrupa’nın en büyük kripto para borsası konumundaki Bitpanda, aldığı lisans sayesinde artık Alman vatandaşları için de kripto ticareti ve kripto varlık saklama hizmeti sunabilecek.

Bitpanda, bu lisans ile birlikte Avusturya, Fransa, İtalya, İspanya, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti ve İsveç de dahil olmak üzere Avrupa çapında lisanslı faaliyetlerini genişletiyor. Bu gelişmenin yanında Bitpanda, geçen ay Almanya dijital bankası N26 ile bir iş birliği yaptığını açıklamıştı.

Gemini, kazanç programının ödemeleri için Genesis ve DCG ile birlikte çalışıyor

Gemini, kullanıcıların fonlarını borsa kazanç programında kullanmalarına olanak sağlayacak bir çözüm bulmak amacıyla Genesis ve Digital Currency Group ile birlikte çalıştığını duyurdu.

ABD merkezli kripto para borsası, 16 Kasım tarihinde fon sağlayıcı ortağı Genesis’in para çekme işlemlerini askıya almasının ardından hizmet seviyesi anlaşmasına bağlı olarak beş günlük zaman diliminde müşteri geri ödemelerini karşılayamayacağını duyurmuştu.

Cardano (ADA), Coinbase Japonya’da işlem görmeye başlıyor

ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase’in Japonya iştiraki, platformunda Cardano (ADA) ticareti eklediğini duyurdu.

Coinbase, Japonya Finansal Hizmetler Ajansından (FSA) faaliyet izni aldıktan sonra Geçen sene Haziran ayında ülkede faaliyetlere başladı. Açılış sonrası platform, Bitcoin ile birlikte birkaç büyük altcoin’i listeledi. Geçen hafta ise Coinbase Japonya, Avalanche’ı (AVAX) listeleme kararı aldı.

Japonya, kripto alanında sıkı düzenlemelere sahip bir ülke olarak bilinmesine rağmen en büyük kripto pazarlarından biri konumunda. Ülkede 2022 yılı bitmeden kripto paraların listelenmesi konusunda kriterlerin biraz daha gevşetilebileceği konuşuluyor.

Huobi borsası marka değişimine gidiyor

Huobi yönetimi, daha akıcı bir isimle küresel anlamda daha fazla kullanıcı çekme ve kripto endüstrisine yeni bir ivme kazandırmayı hedefini ilan etti.

Özellikle merkezi borsaları olumsuz etkileyen FTX olayı sonrası, borsalar toparlanma çabasına devam ediyor. 9 yıldır kripto piyasasında hizmet veren Huobi, geçtiğimiz aylarda el değiştirdi ve Tron kurucusu Justin Sun, Huobi’nin danışma kuruluna dahil oldu.

Bu değişim sonrası daha çok gündeme gelmeye başlayan Huobi, önümüzdeki dönemlerde ekosistemini genişletmek için stratejik ortaklıklar kurabilir ve çeşitli şirket satın almaları gerçekleştirebilir.

Kaynak: Investing.com