Günün öne çıkan kripto para haberleri – 24 Ocak 2023

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

FBI, 100 Milyon Dolarlık Horizon Bridge saldırısının arkasında Kuzey Koreli hackerların olduğunu söyledi

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), bu hafta yaptığı açıklamada Haziran 2022’de gerçekleşen Harmony Horizon Bridge saldırısını Kuzey Koreli hacker’ların gerçekleştirdiğini doğruladı. Saldırıda 100 milyon dolarlık kripto para çalınmıştı.

FBI, saldırıyı Lazarus grubu ve finansal siber saldırılarda uzmanlaşmış Kuzey Kore devleti destekli bir grubu olan APT38 tarafından gerçekleştirildiğini tespit ettiğini söyledi.

Ledger, Shibarium’u destekleyeceğini duyurdu

Shiba topluluğu, Shibarium için önde gelen donanım cüzdanı sağlayıcısı Ledger’ın beklenen desteğini memnuniyetle karşıladı.

Shibarium için yeşil ışık yakan Ledger, kullanıcılarının güncellemeleri dikkatle yapmasını talep ederken Shibarium desteğinin zaten planlandığını açıkladı.

Shibarium, Shiba Inu ekosistemi için geliştirilen bir Katman 2 çözümü olarak yakında piyasaya çıkacak. Bu projeyle Shiba ekosistemindeki işlem hızınının artırılması ve maliyetlerin düşürerek ölçeklenebilirlik sağlanması amaçlanıyor. Shiba ekosistemi için bir dönüm noktası olarak görülen Shibarium ile aynı zamanda ekosistemin kripto varlıkları SHIB ve BONE’nin kullanım alanlarını genişleyeceği düşünülürken bu durumun fiyat üzerinde olumlu olması bekleniyor.

LINK geliştiricileri rezerv kanıtı sunması sosyal etkileşimi artırdı

Santiment dün, Chainlink’in rezerv kanıtını paylaşmasından sonra LINK ile ilgili sosyal hacimde önemli bir artış olduğuna dikkat çekti. Bu etkinin önümüzdeki günlerde LINK fiyatına olumlu yansıyabileceği yönünde yorum yapıldı.

LINK, ay başında Mayıs 2022 döneminden bu yana dip bölge olarak görülen 5,5 dolar seviyesinden yükseliş görerek 7 dolar bandına adım attı. Bu ay %25 değerlenen kripto para, yaklaşık 8 aylık bir zaman diliminde 5,5 – 8,7 dolarlık geniş aralıkta dalgalanıyor.

Cardano ağındaki sabit kripto para Djed’e Singapur’dan destek geldi

Singapur’un en büyük kripto borsalarından Bitrue, COTI tarafından Cardano ağında geliştirilen algoritmik sabit kripto para Djed’i listelediğini duyurdu. Borsa aynı zamanda ekosistemin diğer bir kripto varlığı olan SHEN’i de listeleme kararı aldı.

Borsa, bu hamlesiyle 2018’den bu yana süren Cardano desteğini genişletmeye devam ediyor. Ancak henüz Djed ve SHEN varlıkları için test çalışmaları devam ederken resmi lansmanları gerçekleşmedi. Bu yüzden henüz bu varlıkların Bitrue’da ticareti başlamadı. Bunun yanında borsanın bu kararı, varlıkların yakın zamanda piyasaya sürüleceğine dair önemli bir işaret olarak yorumlandı.

Nexo’nun kurucu ortağı, Bulgaristan’a karşı 1 milyar dolarlık tazminat davasına hazırlandıklarını söyledi

Kripto kredi şirketi Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, şirkete yönelik saldırıları nedeniyle Bulgar hükümetine karşı 1 milyar dolarlık tazminat davası açmayı düşündüklerini söyledi.

Ocak ayı başında, Nexo’nun Bulgaristan’ın başkenti Sofya’daki ofisleri, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı şüphesiyle yerel polis tarafından basıldı. Nexo, ayrıca lisanssız bankacılık faaliyetleriyle ilgili suçlarla da itham edildi.

Nexo’nun CEO’su Antony Trenchev, tüm suçlamaları reddederken eylemin, şirketin itibarını zedelediğini ve Nexo’nun ABD’de halka açılma planını durdurmasına neden olduğunu söyledi.

Kaynak: Investing.com