Günün öne çıkan kripto para haberleri – 25 Nisan 2023

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Binance.US’te listelenen FLOKI sert yükseliş sonrası aynı hızla düştü

Köpek temalı kripto varlıklardan biri olan FLOKI, Binance’in ABD iştirakinde listelenmesinin ardından son 24 saatte %40’ı bulan değer artışı kaydetti. FLOKI, Binance.US’te USD ve USDT çiftleriyle işlem görecek. 

Haberin ardından FLOKI, dünkü işlemlerde %75 değer artışıyla 0,00005 dolara kadar yükseldikten sonra gelen kâr satışlarıyla zirve fiyatından %30’a yakın geriledi. Kripto para an itibarıyla yükselişe başladığı fiyat seviyesinden %25 değer artışıyla 0,000035 dolar bandından alıcı buluyor.

VeChain, MiCA gereksinimlerini mevcut teknolojiyle karşılıyor

Avrupa Parlamentosu, Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yönetmeliğini ve Fon Transferi yönetmeliğini büyük bir çoğunlukla onayladı. Bu düzenlemeler, AB’deki kripto varlık endüstrisi için netlik ve düzenleyici kesinlik sağlarken bölge, kapsamlı bir kripto yasasısıyla en büyük yargı bölgesi haline gelcek.

Blockchain şirketi VeChain ise kripto endüstrisinin standartlarını belirlemek için Avrupa’daki devlet kurumları ve küresel sertifika uzmanlarıyla çalışmaya devam ediyor. AB’nin MiCA yasasının önümüzdeki yıl yürürlüğe girmesi beklenirken VeChain’in mevcut yapısı ve teknolojisiyle mevcut yasaya uyumluluğu dikkat çekiyor.

Visa, kripto yol haritasında yeni işe alımları yapacak

Ödemeler devi Visa, kripto piyasasına yönelik yeni ödeme çözümleri sunma yolunda yeni yazılımcı mühendislerini işe alacağını duyurdu. 

Visa’nın Kripto Birimi Başkanı Cuy Sheffield, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada iddialı bir kripto yol haritaları olduğunu ve önümüdeki dönemde şirketin kamuya açık Blockchain ağlarının ve sabit kripto para ödemelerinin benimsenmesine odaklanacaklarını söyledi.

Bu bağlamda şirket, kadrosuna tecrübeli yazılım mühendislerini katarak bu alan söz sahibi olmak istiyor.

Ethereum’da güncelleme sonrası staking için fon yatırımı rekor seviyelerde

Ethereum ağı, staking kilidini açan ve platformu likit staking haline getiren güncelleme sonrası 1 milyar doları aşan rekor miktarda ETH yatırımı kaydetti. Dune Analytics verilerine göre, yatırımcılar 571.950 ETH’yi staking sözleşmelerine yatırdı. Bu, Ethereum staking tarihindeki en büyük haftalık token girişi olarak dikkat çekti.

Rekor girişe neden olan katalizörler arasında yatırımcıların daha önce kazandıkları ve string faaliyeti sonucu elde ettikleri token ödüllerini yeniden yatırıma yönlendirmesi görülüyor. ETH staking’e olan ilgi, Ethereum ağının hisse ispatı modeline geçişinin tamamlanmasıyla ağa varlık kilitlenmedeki likidite sorunun çözülmesiyle artmaya devam ediyor. 

Ripple CEO’su ABD’den çıkma konusunda ipuçları verdi

Ripple ile SEC arasındaki dava süreci devam ederken şirket, diğer ülkerlerdeki potansiyel fırsatları araştırmaya devam ediyor. Ripple’ın Coinbase gibi daha kripto dostu yargı bölgelerine göç edebileceğine dair spekülasyonlar her geçen gün artıyor. 

Geçtiğimiz günlerde Coinbase lisans işlemlerini tamamladıktan sonra Bermuda’da bir Offshore borsası kuracağını duyurdu. Diğer yandan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, geçen sene SEC ile devam eden davanın kaybedilmesi halinde şirketin faaliyetlerini başka bir ülkede devam edebileceğini belirtmişti. Son zamanlarda ise şirketin diğer ülkelerde faaliyetlerini artırdığına yönelik bazı söylentiler ortaya çıktı.

Kaynak: Investing.com