Günün öne çıkan kripto para haberleri – 26 Ağustos 2022

kripto para bitcoin

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

XRP transferleri dikkat çekici rakamlara ulaştı 

Hızlı toparlanma için henüz bir neden ortaya çıkmamasına rağmen WhaleAlert, bugün anonim cüzdanlara toplamda 88 milyon XRP’nin aktarıldığını ortaya koydu.

XRP transferlerinin büyük çoğunluğu FTX ve Bitse borsalarından gerçekleşti. Geçtiğimiz gün ise 180 milyon XRP’nin transfere konu olduğu bildirilmişti. Bu hareketliliğin yanında analiz firması Santiment, XRP’nin yatırımcılar arasında en olumlu duyguya sahip kripto para olduğunu iddia etti.

Waves tabanlı sabit kripto USDN, protokol yükseltmesi sırasında sabitliğini kaybetti

Algoritmik sabit kripto para USDN, bu yıl 4. kez sabitliğini kaybetti. Neutrino Dollar (USDN), bir kez daha dolar sabitini kaybederek gün için 0,9 dolara kadar geriledi.

USDN, ilk olarak Nisan ayında fiyat manipülasyonu suçlamalarıyla 0,78 dolara kadar düşmüştü. Mayıs ayında 0,82 dolara ve Haziran ayında ise 0,93 dolara kadar düşerken her seferinde sabitliğini geri kazanmayı başardı.

Sabitlik sorununu üzerine kafa yormaya devam eden ekip, son olarak protokolün parametreleri dahilindeki değişiklikleri uygulamak için bir oylama başlattı. Oylamadan sonra ekip, protokol ekonomisini geliştirmek için yeni mekanikler dahil etti.

Binance, Güney Kore’nin Busan Şehrinde kripto borsası kurulması için destek olacak 

Bir basın açıklamasında Binance, Busan ile şehrin Blockchain ekosisteminin geliştirilmesi ve Busan’ın tanıtımı için Binance’den teknolojik ve altyapı desteği almasını sağlayan bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladığını duyurdu.

Bir sonraki hamle ise bir süredir şehrin gündeminde olan menkul kıymet tokenleri gibi belirli kripto varlık türleri için borsa oluşturulmak.

Binance, Merge güncellemesi gerçekleşirken ETH ve ERC-20 yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacak

Kripto para borsası, Ethereum’un Beacon Chain ile birleşimi sırasında kripto para borsası Binance, Ether (ETH) ve ERC-20 tokenlerinin yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alınacağını duyurdu. Binance, Coinbase’in ardından ETH para yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alındığını açıklayan ikinci büyük borsa oldu.

Binance, ayrıca bir hard fork sırasında yeni bir token oluşturulabileceğini ve fiyat dalgalanmasından etkilenebilecek alım satım risklerini azaltmak ve kullanıcı fonlarının güvenliğini sağlamak için aksiyon alabileceğini bildirdi.

Terra Classic, yükseltme haberiyle gündeme geldi

Terra Classic (LUNC) geçtiğimiz günlerde yeniden ilgi odağı haline gelen kripto paralardan biri oldu. Bu arada LUNC değeri, bu hafta piyasanın aksine yüzde 40’ı aşan değer artışı gördü.

LUNC’nin işlem hacmi ise dünden bu yana 50 milyon dolar seviyelerinden 300 milyon dolara kadar yükseldi. Yeni ağ yükseltmesi gelişmesi ise LUNC’nin kaderini değiştirme beklentisiyle geliyor. Plana göre yakma protokolü 27 Ağustos’ta uygulamaya alınacak ve protokolün uygulanmasından sonra, her alım-satım işlemi için, arz 10 milyar LUNC’ye ulaşana kadar kripto paraların %1,2’si yakılacak.

Kaynak: Investing.com