Günün öne çıkan kripto para haberleri – 26 Ocak 2023

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Chainlink (LINK), yeni bir dönüm noktasına ulaştı

Merkezsiz Blockchain Oracle ağı sektörünün lideri konumundaki Chainlink, Twitter üzerinden 2022 yılından bu yana Chainlink Oracle çözümünü kullanan 12 Blockchain ağındaki işlemlerin etkin işlem değerine (TVE) göre 7 trilyon dolara ulaştı.

Son verilere göre, Chainlink ekosisteminde DeFi, NFT’ler, oyun ve sigorta sektörleri de dahil olmak üzere Chainlink Oracle hizmetlerini kullanan 1.600’den fazla proje var.

Litecoin piyasasında büyük yatırımcı işlemleri dikkat çeken boyutlara ulaştı

Litecoin (LTC), kripto piyasalarının ilk yıllarında Bitcoin’den hard fork ile ayrılarak yeni bir kripto para olarak piyasaya sürülen en eski altcoin’lerden biri.

Bu yıl ise Litecoin, Bitcoin sistemine benzer şekilde ödül yarılanması etkinliği görecek. Bu durum büyük yatırımcıların ilgisini çekerken LTC arzını kısacak bu olay öncesi taleplerini artırmaya devam ediyorlar.

Son veriler LTC balina işlemlerinde 1 milyon dolar ve üstü değere sahip işlemlerin yeniden hareketlendiğini gösterdi. Büyük yatırımcıların ilgisi LTC’nin son bir ayda %40 yükselişini desteklerken şu anki 90 dolar direnci öncesinde değerini korumasını sağlıyor.

DYdX merkezsiz borsasındaki talep artışı yerel varlığı desteklemeye devam ediyor

Merkezsiz kripto para borsası dYdX’in son 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 1,4 milyar doları aştı ve platformu kullanan yatırımcı sayısı 25 binin üzerine çıktı. Bu büyümenin yanında kripto borsası, a16z, Paradigm, Polychain ve DeFiance Capital gibi sektör lideri şirketler tarafından da desteklenmeye devam ediyor.

Bu gelişmenin yanında dYdX vakfı tarafından DYDX varlıklarının kilit süresinin 1 Aralık 2023’e uzatılması varlığı değer artışı için olumlu yorumlandı. Bu gelişmeler ışığında DYDX fiyatı, bu ay %120’ye varan yükselişle bugün 2,25 dolar seviyesine yükseldi.

Aave topluluğu, V3’ün Ethereum’da konuşlandırılmasını oyladı

Aave, kripto kredi protokolünün üçüncü versiyonunu Ethereum ağında başlatmayı planlıyor. Yapılan oylamada yeni sürüm lehine oy kullanılırken süreç de başlamış oldu. Protokolün yeni versiyonuyla DeFi topluluğu risk yönetimi ve sermaye verimliliği gibi çeşitli faydalara sahip olacak. Zira Ethereum kripto kredi işlemlerinde sermaye için en büyük pazar konumunda bulunuyor.

Aave’nin V3 sürümü, aslında ilk olarak Mart 2022’de farklı platformlarda hayata geçirildi. Şimdi ise yapılan oylamanın ardından Ethereum ağında da V2’den V3 sürümüne geçişin ağ etkinliğini daha da artıracağı düşünülüyor.

Audius platformdaki son gelişmeler AUDIO’nun yükselişini destekliyor

İlk olarak PoA ağı olarak kurulan Audius, şu an Solana ağında faaliyet gösteren merkezsiz müzik akışı protokolü olarak benzersiz bir hizmet sunuyor. Audius, müzik ve sanatçıları barındıran ve onların eserlerini ödüllendiren bir merkez olarak başarılı şekilde ilerliyor.

Bunun yanında son gelişmelerde AUDIO tokeni, aktör ve müzisyen Jeronimo Cantillo’nun platforma katılımı, Snapchat özelliğinde paylaşım da dahil olmak üzere geliştirilen gelişmiş kullanıcı deneyimi ve platformda barındırılan en iyi sanatçılarla topluluk etkileşiminin artmasıyla değerlenmeye devam ediyor.

Apple, Spotify ve Google gibi devlerin hakim olduğu bir sektörde Audius, kullanıcıların platformla etkileşimiyle kendi verilerini kontrol etme ve karar verme sürecine katılabilme özellikleriyle sektörün Web3.0 alanında gelişmesine katkı sağlıyor.

AUDIO fiyatı bu ay %150’nin üzerinde yükselirken artışın büyük bölümü bu hafta geldi ve kripto varlık, bugün 0,32 dolara kadar yükseldi.

Kaynak: Investing.com