Günün öne çıkan kripto para haberleri – 27 Mayıs 2022

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, kripto düzenlemeleri için Washington D.C.’yi ziyaret etti

Cardano kurucusu, Washington’daki düzenleyicilere lobi çalışmaları yaparken kripto para düzenleme konularını konuştu.

Cardano kurucusu bugün bir videoda, bir haftadan fazla bir süredir Washington D.C.’de, gelişmekte olan endüstriyi düzenlemeye yönelik en iyi yaklaşımı belirlemek için düzenleyiciler ve çeşitli blok zinciri birlikleriyle lobi yaptığını belirtti.

Bitcoin ve Ethereum’da tasfiye miktarları, son düşüşle 520 milyon dolara ulaştı

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), son 24 saatte gerçekleşen satışların eşliğinde vadeli işlemlerde 520 milyon doların üzerinde tasfiyeye ulaştı.

Bunun yanında Ethereum’da daha sert kayıplar görülürken ETH/BTC paritesi, günlük yüzde 7,85 oranında düşüş gördü.

Son 24 saatte tasfiye olan Ethereum vadelileri, 236 milyon dolara ulaşırken tasfiyeler, Bitcoin vadeli pozisyonlarının katına ulaştı.

Glassnode verilerine göre, Ethereum ağına olan talep eksikliği düşüşte diğer önemli bir faktör olabilir. Gas veya şebeke ücretleri, firma tarafından bu hafta başlarında yayınlanan bir rapora göre, Aralık ayından bu yana düşüşte ve son zamanlarda birkaç yılın en düşük seviyelerine ulaştı.

SHIB, yeni ortaklığıyla kullanım alanını genişletmeye devam ediyor

İşletmeler için popüler ödeme platformu NOWPayments’ın kripto kabul ve çekim hizmeti Switchere ile işbirliği içinde kullanıcılarının SHIB ödemelerine verecek.

Alıcılar SHIB tokeniyle ödeme yaparken satıcılar itibari olarak tahsil edecek. Böylece, SHIB hayranları ve sahipleri artık NOWPayments ile bağlantılı mağazalarda ödeme yapabilecek ve kripto paralarını itibari paraya çevirmeden daha fazla mal satın alabilecekler.

Portekiz Kongre Partisi, kripto para birimlerinin vergilendirilmesiyle ilgili yeni yasa tasarısını onaylamadı

Avrupa ülkesinin Parlamentosu, Assembleia da Republica, kripto para birimleri toplayan iki tasarıyı da reddetti.

Bu ayın başlarında ülkenin Maliye Bakanı Fernando Medina, Portekiz’in yakında kripto paralardan veri alınmaya başlanacağını açıklamıştı.

Terra, topluluk havuzundan 1 milyar UST yakacak

UST yakım önerisiyle, fazla arzın piyasadan çekilerek UST dolar sabitini yeniden kazanması için mücadele ediliyor.

Terra’nın (LUNA) yeniden canlanmasını desteklemek için başka bir girişimde topluluk, havuzdan büyük miktarda UST yakmak için oy kullandı.

Mayıs ayının başlarında, Terra kurucusu Do Kwon, Terra fiyaskosuna potansiyel bir çözümün sabit kripto arzını azaltmak olduğunu iddia etti. Buna cevaben, kullanıcılar Terra’nın topluluk havuzunda depolanan 1 milyar TerraUSD’nin (UST) ve Ethereum blok zincirinde dağıtılan zincirler arası UST’nin teşvik olarak yakılmasını önerdi.

XRP arzı, son 2 ayın en yüksek seviyesine ulaştı

XRP, insanların küresel olarak düşük maliyetler ve yüksek güvenilirlikle işlem yapabilmeleri için uygun bir yol sağlamayı amaçlayan bir blok zinciri ağı olan XRP Ledger’ın üzerinde çalışır.

Bu hafta Santiment verileri, XRP Ağının 1 milyon ile 10 milyon arasında XRP tutan balinalarının birikimlerine dikkat çekti. Bugün ise XRP arzının son 2 ay içerisindeki en yüksek arzına ulaştılar.

Kaynak: Investing.com