Günün öne çıkan kripto para haberleri – 30 Eylül 2022

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

MicroStrategy, Bitcoin alanındaki iddiasını artırmak istiyor

MicroStrategy, Bitcoin stratejisine daha iyi odaklanmak adına yeni bir adım atıyor.

MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, Bitcoin Lightning Yazılım Mühendisi işe alımı için bir ilan açıldığını duyurdu. Bu bağlamda şirket, e-ticaret alanında işletmelere BTC Lightning ağına dayalı bir hizmet yazılımı platformu kurmayı amaçlıyor.

MicroStrategy, şu an bilançosunda en yüksek BTC’yi tutan kurumsal şirket unvanını koruyor. Son alımın ardından şirketin bilançosunda 3,89 milyar dolar değerinde yaklaşık 130.000 Bitcoin var.

Flare Networks XRP sahipleri için airdrop’un ne zaman gerçekleşeceğini açıkladı

Flare Network, bugün Twitter üzerinden XRP sahipleri için token dağıtımı için bir zaman çizelgesini yayımladı.

Yapılan açıklamada Flare ağı, token dağıtımı için 24 Ekim – 6 Kasım tarihlerini işaret etti. Ancak airdop zamanının, ağın yeterli sayıda doğrulayıcıya sahip olup olmamasına göre değişebileceğini söyledi.

Texas ve Vermont Düzenleyicileri, Celsius’un sabit kripto para satma talebine karşı

Texas ve Vermont eyaleti yetkilileri, iflas eden kripto şirketi Celsius‘un sabit kripto varlıklarını tasfiye etme niyetlerine karşı olduğuna dair bir dilekçe sundu. İki birim de işletmenin yasaya aykırı olarak faaliyet gösterme niyetiyle fonları kullanma olasılığı olduğunu iddia etti.

Celsius’un avukatları, 15 Eylül tarihinde 23 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen sabit kripto varlıkların satılmasına yönelik taleplerini ABD New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi’ne iletti. Talep, 6 Ekim görülecek duruşmada değerlendirilecek.

Japon borsası Bitpoint, node ortağı olarak IOST ekosistemine katılıyor

Bitpoint Japan, inanılırlık kanıtı olarak bilinen birinci nesil fikir birliği üzerine inşa edilmiş node’lar ve cüzdanlar ile merkezsiz Blockchain ağı IOST’ta bir ortak node haline geldi.

Japonya’daki IOST ekosistem node ortakları arasında geliştiriciler, Web3 oyun hizmeti sağlayıcıları, özel yatırımcılar, medya, hukuk firmaları, kripto varlık borsaları ve küresel olarak Binance Staking, Huobi Wallet ve Moonstake gibi birinci sınıf Staking sağlayıcıları yer alıyor.

Kripto ilgisi en düşük düzeyde olan 10 ülke

Forexsuggest’in araştırmasına göre kripto paraları tanıyan 105 ülke olmasına karşın bazı ülkeler kripto benimsemesinde son derece yavaş kalmış durumda.

Şirket, yaptığı araştırmada kripto sahipliği, kripto ATM’leri, kripto para ile ilgili aramalar gibi birçok kriteri kullanarak 10 üzerinden bir puanlama yaptı.

Buna göre kripto karşıtı olarak duran ilk 10 ülke; Suudi Arabistan, Danimarka, İzlanda, Nambiya, Yeni Zelanda, Japonya, Lüksemburg, Bosna Hersek, Norveç ve İsrail olarak sıralandı.

Terra Classic ekibi, resmi olarak LUNC geliştirme planını yayımladı 

Perşembe günü yapılan güncellemeye göre Terra Rebels grubu, Terra Classic (LUNC) projesi için bir yol haritası yayımladı. Terra Rebels, Do Kwon ve TerraForm Labs tarafından terk edilen Terra Classic ekosistemini Mayıs ayında çöktükten sonra diriltmek amacıyla oluşturulmuş merkezsiz bir organizasyon (DAO).

Terra Classic ekosisteminde gerçekleştirilecek geliştirmelerin özetlendiği yol haritası, Terra Rebels’ın oluşturulması, yönetişim önerileri 3568, 4080 ve 4095’in kullanıma sunulması, v21 test ağının ve yazılımının güncellenmesi, dönem testlerinin sonuçlandırılması ve yazılım birleştirmeleri de dahil olmak üzere 22 projeden oluşuyor.

Kaynak: Investing.com