Günün öne çıkan kripto para haberleri – 4 Temmuz 2022

kripto para haber bitcoin haberleri

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

Kripto varlık fonlarında son durum

Coinshares tarafından paylaşılan rapora göre kripto varlıklara dayalı yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 64 milyon dolarlık net giriş görüldü, ancak tablodaki rakamlar, önemli bir çoğunluğun Bitcoin açığa satışına dayalı yatırım ürünleri olduğunu gösteriyor.

ABD dışındaki Brezilya, Kanada, Almanya ve İsviçre gibi bölgelerde kripto varlık ürünlerine toplam 20 milyon doları tutarında düşük girişler görüldü. Bu, yatırımcıların cari fiyatlarla uzun pozisyonlara eklediklerini ve Bitcoin açığa satışına dayalı ürüne girişlerin muhtemelen olumsuz duygulardan ziyade ABD’de yeni bir ürün olması nedeniyle olduğunu vurguluyor.

Bitcoin, hafta boyunca sadece 600 bin dolar tutarında düşük bir giriş gördü. Bitcoin açığa satış ürününe, ABD’deki lansmanından sonra toplam 51 milyon dolar tutarında rekor bir giriş görüldü.

Ethereum, geçen hafta toplam 5 milyon dolar tutarında fon çekerek, ikinci haftasında da fon alırken 11 haftalık negatif seyrini kırmış oldu.

Çoklu kripto varlıklı yatırım ürünleri, toplam 4,4 milyon dolar tutarında giriş gördü ve bu yılın sadece 2 haftasında küçük çıkışlarla birlikte son endişelerden en az etkilenen ürün olmaya devam etti.

Celsius tokeni, platformundaki krize rağmen çift haneli kazançlar kaydetti

Kripto para kredi platformu Celsius’un ayakta kalma çabaları devam ederken yerel tokeni Celsius’un (CEL) yükselişi krizi aşmak için yeterli olmuyor. CEL tokeni, Son 24 saatte yüzde 16’yı bulan değer artışı görerek 0,86 dolara kadar yükseldi.

Celsius’un sorunları 13 Haziran’da şirketin likiditeyi ve operasyonları istikrara kavuşturmak için müşteri çekim işlemlerini durdurmasıyla ortaya çıktı. CEL tokeni, karar açıklanmadan önce Mayıs ayının ortasında %60’ın üzerinde değer kaybı görmüştü.

Voyager, işlem donmasının ortasında varlıkları korumaya odaklandı

Kripto şirketi Voyager, varlıkları korumaya ve müşterileri için değeri, en üst düzeye çıkarmaya odaklandıklarını duyurdu ve çekim işlemlerini askıya aldı. Voyager’daki krizi, 3AC’ün tetiklediği düşünülüyor.

Kripto şirketi, şu anda platformda yaklaşık 1,3 milyar dolarlık kripto varlığına sahip olduğunu ve ayrıca Three Arrows Capital’a karşı 650 milyon dolardan fazla tazminat talebinde bulunduğunu belirtiyor. Ayrıca Metropolitan Commercial Bank’ta 350 milyon doların üzerinde nakitleri olduğunu da beyan ettiler.

Shytoshi Kusama, Shiba Inu için sessizliğini bozdu

Shytoshi Kusama, meme kripto para projesinin kurucusu Ryoshi’nin gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasından bu yana Shiba Inu’nun liderliğini üstlenen isim oldu.

ShibArmy, Shibarium, Shiba Inu’nun 2. katman çözümü ve Shiba oyunları hakkında birkaç yeni güncelleme bekliyor. Shytoshi Kusama’nın tweet’i, Shibarium’un geliştirme durumu ve geçici lansman tarihi hakkında haber bekleyen Shiba Inu sahibi topluluğunu heyecanlandırdı.

24 Haziran 2022’de Unification Vakfı, bir blog gönderisinde Shibarium’un beta aşamasının lansmanının 2022’nin 3. çeyreğinin sonunda planlandığını duyurdu. On beş gün önce Kusama, Shiba Inu topluluğuna bir tweet attı ve projelerin geliştirilmesinin tamamlandığı konusunda onlara güvence verdi.

Vitalik Buterin, PoS konsensüs mekanizmasını eleştiren Bitcoin geliştiricisine yanıt verdi

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, protokolün merkezsiz bir fikir birliği sağlamadığı iddiaları üzerine Hisse Kanıtı (PoS) mekanizmasını savunan açıklamalar yaptı.

PoS’u eleştiren isim, protokolün Byzantine sorununu ele almadığını belirten Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song’du. Buterin, PoS’a yönelik saldırısının tanımlar nedeniyle bir teknikliğe dayandırdığı için “aptalca” olduğunu belirterek Song’u eleştirdi.

Visa, BAE’ye özel limitsiz Bitcoin kartını piyasaya sürdü

Visa, 3 Temmuz’daki basın açıklamasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde “bitcoinblack” adlı özel bir VIP kripto kredi kartını kullanıma sunduğunu duyurdu.

Basın açıklamasına göre, ilk olarak 2021’de piyasaya sürülen kart, dünya çapında yalnızca davet edilen 10.000 üye tarafından kullanılabiliyor ve Bitcoin (BTC) ile diğer büyük kripto paralarını harcanabilir itibari paraya çevirmelerine olanak tanıyor.

Singapur merkezli bir kripto şirketi daha müşteri işlemlerini askıya aldı

Singapur merkezli bir kripto para kredi ve borsa platformu Vauld, Pazartesi günü platformlarında para çekme, alım satım ve para yatırma işlemlerini askıya aldığını duyurdu.

Vauld CEO’su Darshan Bathija, yaptığı duyuruda şirketin finansal zorluklarla karşı karşıya olduğunu itiraf etti. CEO, bozulan finansal yapılarına gerekçe olarak devam eden piyasa oynaklığını ve kripto girişiminin kilit iş ortaklarının finansal zorluklar yaşamasını gösterdi.

Vauld müşterileri, 12 Haziran 2022’den bu yana platformdan 197,7 milyon dolarlık kripto para çekti ve bu da platformun zor duruma düşmesine neden oldu.

ECB, Avrupa bölgesini kripto düzenlemesi konusunda uyaracak

FT’nin haberine göre, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB), kripto endüstrisindeki düzenlemeleri yürürlüğe koymasına yönelik acil ihtiyaç konusunda Avrupa bölgesi ülkelerine sert bir uyarı vermesi bekleniyor.

Geçen hafta Avrupa Komisyonu, kripto alanında standartlar belirlemek için kripto varlık piyasaları (MiCA) adlı önemli bir düzenlemeyi onayladı, ancak ECB, düzenlemelerin hemen yürürlüğe girmeyeceğinden dolayı endişeli.

Kaynak: Investing.com