Günün öne çıkan kripto para haberleri – 5 Ağustos 2022

kripto para

Bugün kripto para piyasalarında neler yaşandı? Günün öne çıkan kripto para haberleri

Kripto para endüstrisinde bugün neler yaşandı? Bugünün öne çıkan kripto para haberleri neler? Tüm bu gelişmeleri haberin devamında bulabilirsiniz.

FLOW, Instagram’ın Flow Blockchain’i destekleme haberiyle birlikte yükseldi

Flow, GameFi’ye ve merkezsiz uygulamalara (dApps) fayda sağlamanın yanı sıra, NFT oluşturma sürecini kolaylaştırmak için geliştirilmiş yüksek performanslı bir Blockchain ağı olarak biliniyor. Flow, oyun içi öğeler şeklinde NFT’ler ile etkileşime giren küresel ölçekte milyarlarca insanı ölçeklendirmek üzere inşa edilmiş olması nedeniyle öne çıkıyor.

Meta, son olarak Instagram için Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika’da 100 ülkeye uluslararası bir genişleme başlattıklarını duyurdu. NFT’lerin basılması süreci için desteklenen Blockchain’ler arasına Flow’un da eklendiğinin duyurulmasıyla ağın yerel tokeni FLOW, yüzde 60’a varan bir değer artışı gördü.

Voyager müşterileri için en son iflas duruşmasında 270 milyon dolar ödeme kararı çıktı

Banka yetkilisinden edinilen bilgilere göre iflas sürecinde olan kripto kredi şirketi Voyager Digital’in müşterileri, ABD İflas Hakiminin Voyager’ın müşterilerine Metropolitan Commercial Bank’ta (MCB) tutulan 270 milyon doları geri ödemeyi onaylamasıyla düşük de olsa bir kazanç elde etti.

5 Temmuz tarihinde Voyager Digital, 3,5 milyon aktif kullanıcıya ait müşteri kripto varlıklarının 1,3 milyar dolarını elinde tuttuğunu gösteren Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmuştu.

Optimism’in Ethereum mevduatları hızla artıyor

Ethereum 2.0’ın yakında piyasaya sürülmesi beklenirken yatırımcılar, son 90 gün içinde Optimism’de 40.000 tokene yükselen mevduatlarla, akıllı sözleşmesinde son derece yüksek sayıda ETH yatırmış oldu.

Aktırılan fonlardaki muazzam artışın yanı sıra Optimism, ticaret hacminde de bir artış gördü. bu, mevcut OP token rallisinin spekülatif işlemleri için ciddi bir katalizör olarak görüldü.

Block’un brüt kârı artarken Bitcoin gelirleri %34 düştü

Jack Dorsey’in sahibi olduğu kripto odaklı ödeme şirketi Block, pazardaki düşüşe rağmen büyümeye devam etti.

Bitcoin ile ilgili gelirler ise bir ay önceki aynı döneme göre %34 daha azalarak 1,79 milyar dolar olarak gerçekleşti. Ve bunun dışında şirket, 41 milyon dolar brüt kâr açıkladı.

Hissedarlara yazdığı bir mektupta Block, son aylarda Bitcoin için tüketici talebinin azaldığını dile getirdi. Sonuçlar analistlerin beklentilerinin altında gelirken ABD’de piyasa açılışı öncesi işlemlerde Block’un hisse fiyatı %6,7 düştü.

Nomad, 190 milyon dolarlık saldırıdan sonra fonların iadesi için %10 ödül teklif etti

Kripto şirketi Nomad, güvenlik açığından kaynaklı yaklaşık 200 milyon dolar kaybettikten sonra bilgisayar korsanlarına kullanıcı fonlarını geri vermeleri için %10’a varan bir ödül sunduğunu söyledi.

Nomad, hacker’lardan çaldıkları fonları iade etmelerini istedi. Perşembe günü geç saatlerde yaptığı açıklamada ise şirket, şimdiye kadar 20 milyon dolardan fazla kripto parayı geri aldığını söyledi.

Nomad, aldıkları varlıkların %90’ını iade eden bilgisayar korsanlarına karşı bu kişileri iyi niyetli bilgisayar korsanları olarak değerlendireceği için yasal işlem başlatmayacağını söyledi.

Dogecoin, yeni bir güncelleme yayımladı, DOGE artık farklı platformlara entegre olabilecek

Dogecoin geliştirici ekibi, Libdogecoin olarak adlandırılan C kütüphanesinin 0.1 sürümünü yayımladıklarını duyurdu. Libdogecoin, Dogecoin Protokollerinin kapsamlı bir uygulaması olarak tanımlanıyor. Bu uygulama, herkesin kripto işlevleri hakkında endişelenmeden Dogecoin uyumlu bir ürün oluşturmasını sağlayan bir programlama kitaplığı.

Libdogecoin uygulamasını geliştiren ekip, Dogecoin’in temel işlevselliğini, çeşitli diller için bağlamalara sahip basit bir C kütüphanesi olarak erişilebilir hale getirerek topluluğun yenilik kapasitesini artırmayı umduğunu söyledi.

Tayland Merkez Bankası CBDC pilot uygulaması başlatıyor

Tayland Merkez Bankası, 2022’nin sonundan 2023’ün ortasına kadar sürecek olan bireysel Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) pilot uygulamasının lansmanını duyurdu.

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Vachira Arromdee, çalışmanın diğer merkez bankalarının ilgisini çekeceğini ve perakende ticaret için CBDC’nin gelişimine ve bunun bankacılık sektörü üzerindeki olası etkilerine odaklanacağını belirtti.

Tayland Merkez Bankası, finansal ekosistemlerinin geleceği için CBDC’nin potansiyelini araştıran ilk merkez bankalarından biri. Hareket, Tayland ekonomisinin çeşitlendirilmesi ve işletmelerin daha kullanıcı dostu ve uygun maliyetli finansal hizmetlere erişim fırsatlarının artması için bir fırsat sunuyor.

Kaynak: Investing.com