J.P. Morgan: Yatırımcıların bu yıl Çin’e dönmeleri muhtemel değil, Asya’da bir numaralı pazarımız Hindistan

J.P. Morgan

J.P. Morgan’ın Asya Hisse Senedi Stratejisti Mixo Das CNBC’ye yaptığı açıklamada, Hindistan’ın JPMorgan’ın Asya’daki en iyi seçimi ve küresel olarak en sevdiği pazarlardan biri olduğunu söyledi.

J.P. Morgan stratejisti Hindistan’ın Asya’daki ‘1 numaralı’ pazarı olduğunu söyledi.

Her ne kadar Vietnam da üretim tesisi kurmak isteyen şirketler için güçlü bir rakip olsa da, Das Salı günü CNBC’nin “Street Signs Asia” programına verdiği demeçte, “Hindistan, küresel yatırımcıların ve küresel üreticilerin istediği türden bir kapasiteyi tamamen ikame etmek veya tamamen artırmak için yeterli büyüklüğe ve ölçeğe sahip” dedi.

Çin piyasasında “taktiksel rallilerin” yaşandığı dönemler oldu, ancak “bu durum devam etmiyor” diyen Das, hanehalkı güveninin “son derece düşük olduğunu ve hisse senedi piyasasına yatırım yapmanın düşündükleri son şeylerden biri olduğunu” belirtti.

Das, “Yabancı para son derece güvenilmez oldu ve 2024’ü yabancı yatırımcıların Çin piyasasına agresif bir şekilde geri döndüğü bir yıl olarak kıyaslayamayız gibi görünüyor” dedi.

Yatırımcıların yıl boyunca “daha sağlıklı” bir Çin pazarı görmesi için “iş güveninin toparlanması için daha uzun bir onarım dönemi gerekecek” diye ekledi.

Kaynak: Foreks Haber