JPMorgan Türk bankaları için hedef fiyatlarını revize etti

JP Morgan

JPMorgan bugün Türk Bankaları için yayınladığı “Daha güçlü bir geleceğe doğru ilerliyoruz; Garanti için OW’e” başlıklı raporunda Türk bankaları için hedef fiyatlarını revize etti ve Garanti Bankası için tavsiyesini yükseltti.

Banka hisselerinin Türk hükümet ve TCMB tarafından atılan kararlı ve koordineli adımların ardından enflasyonun düşürülmesine yönelik artan piyasa güvenini yansıtarak yıl içinde %80 oranında yükseldiğine işaret eden JPMorgan, “Makro dengelenme, banka kazançlarının yakın vadede baskı altında olduğu anlamına gelse de, 3Ç23E’den itibaren kazançlarda kademeli bir toparlanma öngörüyoruz. Yine de, güçlü rallinin ardından seçici bir yaklaşım izliyor ve en yüksek F/K potansiyeline sahip Garanti için hedef fiyatımızı ve tavsiyemizi 164 TL ile Ağırlığını Artır-OW’ye yükseltiyoruz” dedi.

Garanti’yi OW’a yükseltirken, Akbank, ve Yapı Kredi’yi Nötr’de; Halkbank ve VakıfBank’ı ise Underweight’te (Ağırlığını Azalt) seviyesinde tutan JPMorgan, “Garanti’nin yakın vadeli kazanç ivmesi, TÜFE’ye bağlı gelirlere daha az bağımlı olması ve daha iyi NIM’i sayesinde özel sektördeki benzerlerinden olumlu yönde ayrışıyor. Bu pozitif ayrışmanın önümüzdeki çeyreklerde de devam etmesini bekliyoruz” değerlendirmesini yaptı.

(Kaynak: Foreks Haber)