MESAM 37. yıl galasında ünlülere ödül yağdı

MESAM


Türkiye’nin ilk ve en büyük meslek birliği Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), 37. kuruluş yıl dönümünü gala ve ödül töreniyle kutladı.

En iyi çıkış yapan sanatçı ödülü ise Norm Ender’e, İlham Gencer Onur Ödülü de İlhan Şeşen’e verildi.

İstanbul Grand Cevahir Otel’de dün gece gerçekleşen galaya sanat ve iş dünyasından yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Galanın sunuculuğunu TRT spikeri Zafer Kiraz yaptı. Galada 6 Şubat depremi ve Filistin’de yaşanan katliam kısa bir filmle hatırlatarak unutulmadı.

Ödül töreninden önce MESAM’ın Şişli’de satın aldığı ve 6 Şubat depreminden sonra yıkılıp yeniden yapılmasına karar verilen binasının sembolik temel atma töreni yapıldı.

6 Şubat depremi ve Filistin unutulmadı

6 Şubat depremi ve Gazze katliamı olmasaydı galanın daha farklı formatta olacağını söyleyen MESAM Genel Başkanı Recep Ergül, MESAM üyelerinin birbirinden değerli ölümsüz eserlere şarkılara imza attığını her birinin gönüllerde taht kurduğunu belirtti.

MESAM’IN binası önümüzdeki yıl hizmete girecek

MESAM’ın binasının önümüzdeki yıl hizmete geçeceğinin sözünü veren Recep Ergül, “Sizler değişim dediniz, reform dediniz, bu görevi bize verdiniz. MESAM tarihinde ilk defa iki bin kişi genel kurulu katılacak olması MESAM tarihinin en önemli olayıdır” dedi.

100.Yıl Atatürk Ödülü Sabahat Akkiraz’a verildi

Galada Cumhuriyetin 100. Yılı Özel Ödülünü Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy adına Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı Serhat Dalgıç aldı. Cumhuriyetin 100. Yılı Özel Atatürk Ödülü de ünlü sanatçı Sabahat Akkiraz’a verildi.

Galada, Sagopa Kajmer, dizi ve film müziği yapımcısı Toygar Işıklı’ya başarı ödülü, Erkin Koray Onur Ödülü İskender Doğan’a, İlham Gencer Onur Ödülü İlhan Şeşen’e, İzzet Altınmeşe’ye Celal Güzelses Onur Ödülü verildi. Kazım Koyuncu, Özkan Uğur, İlhan İrem, Müzeyyen Senar ve Pir Sultan Abdal adına da Onur Ödülü verildi.

Telif Hakları konusunda yaptıkları haber ve yazılarla sanatçılara destek veren gazeteciler de unutulmadı. Ali Eyüboğlu, Nurcan Sabur, Yalçın Bayer, Ali Ulusoy, Cengiz Semercioğlu ve Doğan Şentürk adına da verildi.

En iyi çıkış yapan sanatçı ödülü ise Norm Ender’e verilirken, Hakkı Bulut, Mithat Körler, Zekai Tunca gibi isimlerde 35. Yıl Ödülü takdim edildi.

MESAM’da seçim heyecanı

Bugün yapılacak ve iki bin üyenin oy kullanacağı Seçimli Olağan Genel Kurulda başkan adayı Recep Ergül’ün oyların tamamına yakınını alması bekleniyor.