“Nasıl Bir Ekonomi” yayın hayatına başladı

Nasıl bir ekonomi

Türkiye’nin köklü ekonomi yayınlarından Dünya gazetesinin eski çalışanları, “Nasıl Bir Ekonomi” adıyla yeni yayın hayatına başladı.

İsim hakkı anlaşmasının yenilenememesi nedeniyle Dünya gazetesi ile yollarını ayıran deneyimli kadro, ekonomi yayıncılığına yeni markayla devam ediyor.

Tecrübeli ekonomi gazetecileri Hakan Güldağ, Vahap Munyar ve Şeref Oğuz liderliğindeki ekip tarafından hazırlanan gazetenin ilk sayısı 21 Kasım Pazartesi sabahı okurlarla buluştu.

Dünya çalışanları geçtiğimiz hafta “Zorunlu bir veda, yeni bir başlangıç” başlıklı yazıyla isim hakkı anlaşmasının yenilenemediğini ve yola “Nasıl Bir Ekonomi” adıyla devam edileceğini duyurmuştu.

Yazıda, “Dünya’ya hayat veren ekip olarak aynı ilke ve anlayışla 21 Kasım Pazartesi gününden başlayarak kaldığımız yerden “Nasıl Bir Ekonomi” adıyla yolumuza devam edeceğiz. Yine aynı ekip ve aynı çizgiyle her gün sizlerle birlikte olma çabası, gayreti ve daha iyisini sunma heyecanıyla gazetemizi sizlere ulaştıracağız. Ekonomiyi birlikte izleyecek, birlikte yorumlayacağız” ifadeleri yer almıştı.

Şeref Oğuz ise “Yeni bir dünya kurulur ve orada yerimizi alırız” başlıklı köşe yazısında, “Bize Dünya markasını 3 yıl kiralayanlara teşekkür ederiz, bundan sonra kendi markamızla ve öz değerlerimizle yolumuza devam edeceğiz. Hoşçakal Dünya ve merhaba yeni yayınımız Nasıl Bir EKONOMİ” ifadelerini kullandı.

Yayın hayatına başlayan gazeteye ekonomi ve iş dünyasından çok sayıda tebrik ve destek mesajı geldi.

Ekotürk Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Özdemir de gazeteyi ziyaret ederek ekibin heyecanını paylaştı.

Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ, Genel Koordinatör Vahap Munyar ve Yayın Kurulu Başkanı Şeref Oğuz’a tebrik ziyaretinde bulunan Özdemir, “Türkiye’de ekonomi yayıncılığının çıtasını çok yükseklere taşıyan bu güçlü ekibin yeni yolculuğunda da çok  başarılı olacağına inancım tam” diye konuştu.

Günlük olarak basılacak olan Nasıl Bir Ekonomi gazetesinin internet sayfasına www.ekonomim.com adresinden ulaşılabilecek.