Otokar Gürcistan yollarında

OTOKAR, 175 ADET OTOBÜS VE BU OTOBÜSLERİN YEDEK PARÇA EĞİTİMLERİNİ KAPSAYAN  ANLAŞMAYI İMZALADI. İMZALANAN ANLAŞMANIN TUTARININ YAKLAŞIK 18.7 MİLYON EURO TUTARINDA OLDUĞU BELİRTİLDİ.

Otokar, Gürcistan Belediye Kalkınma Fonu ile 175 adet otobüs ve bu otobüslerin yedek parça ve eğitimlerini kapsayan yaklaşık 18,7 milyon euro tutarında bir sözleşme imzaladı.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç yapılan anlaşma ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Görgüç, ”Otokar, 175 adet otobüs ile Gürcistan toplu ulaşımında yeni bir dönem başlatacak. Gürcistan Belediye Kalkınma Fonu ile yapılan 18,7 milyon avro tutarındaki anlaşmaya göre 6 farklı şehirde kullanılacak. 57 yıllık deneyimi ile ürettiği araçlarla kullanıldığı ülkelerde tasarımı, ergonomisi, teknolojisi ile büyük beğeni toplayan otobüsleri için 2020’nin en büyük ihracat anlaşmalarından birini Gürcistan ile yaptık. Küresel ölçekte zor bir dönemden geçiyoruz. Bu günleri de geride bırakacağız. Üretime Gürcistan ihalesi ile hız vereceğiz. Gürcistan toplu ulaşımına yeni bir soluk getireceğiz.  Anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerini kullandı