PEKCAN: İZMİR’DEKİ ESNAFIMIZIN BORÇLARINI 1 YIL DAHA ERTELEYECEĞİZ

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Tsunamiden zarar gören  esnaflarımıza 50 bin TL’ye kadar TESKOMB üzerinden hibe vereceğiz.


Halk Bankası üzerinden kredi kullanan esnaflarımızın borçlarını 1 yıl  daha faizsiz olarak öteleyeceğiz” dedi.Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İzmir’in Seferihisar ilçesi  açıklarında meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından oluşan  tsunamiden zarar gören esnafları ziyaret etti. Temizlik ç alışmalarının  sonuna gelen esnafları tek tek ziyaret eden Bakan Pekcan, geçmiş olsun  dileklerini ileterek, sorun ve talepleri yerinde dinledi.


İzmir’de meydana gelen deprem ve sonrasında Sığacık’ta yaşanan  tsunaminin ardından devletin tüm imkanlarını bölgedeki vatandaşlar  için seferber ettiğini belirten Bakan Pekcan, “Hepimiz buradaydık. İlk  günden itibaren Bakanlarımız da buradaydı. Çok şükür esnaflarımızda da  o memnuniyet ve hoşnutluğu görmek beni ayrıca mutlu etti.

Biz de Ticaret Bakanı olarak her zaman esnaflarımızın yanındayız. Caddelerin  yıkanmasından dezenfektesine kadar tüm devlet teşkilatlarımız devreye  girip, her türlü özeni gösterdiler. Biz de Cumhurbaşkanımız açıkladı   her zaman esnafın hamisiyiz. Zarar gören esnaflarımıza 50 bin TL’ye  kadar TESKOMB üzerinden hibe vereceğiz. Halk Bankası üzerinden kredi  kullanan esnaflarımızın borçlarını 1 yıl daha faizsiz olarak  öteleyeceğiz” diye konuştu.

“Devlet millet el ele verdi”

Depremin ardından devletin tüm imkanlarını seferber etmesiyle  yaraların sarılmaya başladığına işaret eden Pekcan, şöyle konuştu:
“İnşallah böyle felaketleri bir d aha yaşamayız. Devlet millet el  ele bununda üstesinden geldik. Ölenlere Allah’ta rahmet, yakınlarına  baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Bundan böyle, benzer  afetler yaşamamak için de devlet, STK’lar ve millet el ele vererek  çalışmalarımızı tam bir iş birliği ve eşgüdüm içerisinde sürdürmemiz  gerektiğine inanıyorum”