PEKCAN: KİRA VE HİBE DESTEK BAŞVURULARINI BUGÜN İTİBARİYLE ALMAYA BAŞLIYORUZ

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ’’Pandemiden en çok etkilenen esnaf,  sanatkar ve gerçek kişi tacirlere kira yardımı ve hibe destek  başvurularını bugün itibariyle almaya başlıyoruz’’ dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanlığı tarafından  düzenlenecek ‘Digikamp Dijital Dönüşüm Yarışması’ tanıtım toplantısına  katıldı. Toplantıda konuşan Pekcan, esnaf, sanatkara ve gerçek kişi  tacirlere kira yardımı ve hibe desteği başvurularının bugün itibariyle  alınmaya başlanacağını duyurdu.

’’Kira ve hibe destek başvurularını bugün itibariyle almaya  başlıyoruz’’

Esnaf olmadan küresel bir marka olmayacağını vurgulayan Pekcan,  ’’Cumhurbaşkanımızın 14 Aralıktaki kabine toplantımızda verdiği müjde  kapsamında pandemiden en çok etkilenen esnaf, sanatkar  ve gerçek kişi  tacirlere ilişkin kira yardımı ve hibe destek başvurularını geçen  hafta yaptığım açıklamada Ocak ayının ilk haftasında almaya  başlayacağımızı söylemiştim. Bakanlığımızın ve çözüm ortaklarının  çalışmaları sonucunda destek sistemini söz verdiğimiz tarihten önce  aktif hale getirdik. Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek tacirlerimize  yönelik destek başvurularını bugün itibariyle almaya başlıyoruz’’ dedi.