Real Madrid ve Arda Güler 6 yıllık anlaşma imzaladı

arda güler

Fenerbahçe, Arda Güler için Real Madrid ile anlaştıklarını KAP’a bildirdi. Real Madrid ise Güler ile 6 yıllık anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Fenerbahçe’den Arda Güler için KAP açıklaması geldi. 

Fenerbahçe’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Futbol A Takımı oyuncularımızdan Arda Güler’in, İspanya’nın Real Madrid CF kulübüne transferi konusunda görüşmelere başlanmıştır.”

İkinci KAP bildirisinde ise, “Profesyonel Futbolcumuz Arda Güler’in İspanyol Kulübü Real Madrid CF’e, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 20.000.000 euro bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. FIFA talimatları gereği doğacak olan dayanışma katkı bedelleri Real Madrid CF tarafından ödenecektir.

Transfer bedeline ilaveten, Futbolcunun performansına bağlı olarak Real Madrid CF tarafından, Kulübümüze azami 10.000.000 euro bonus bedeli ödenecektir. 

Ayrıca, Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde; Real Madrid CF’in elde edeceği transfer bedelinin %20’si sonraki satıştan pay olarak kulübümüze ödenecektir.” denildi. 

Real Madrid ise Güler ile 6 yıllık sözleşme imzalanacağını duyurdu.

İmza töreni yapılacak

Milli futbolcu, Real Madrid Kulüp Başkanı Florentino Perez’in de katılımıyla yarın Madrid’in Valdebebas bölgesindeki Real Madrid Sportif Şehri adlı tesislerinde 14.00’da basına tanıtılacak.