TCMB: YURT DIŞINDA YERLEŞİK KİŞİLERİN PORTFÖYÜNDEKİ HİSSE SENEDİ STOK MİKTARI 30,8 MİLYAR DOLAR OLDU

tcmb swap katar

Yurt dışında yerleşik kişilerin 05 Şubat itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 30,8 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası ‘nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 28,9 milyar  dolar seviyesinde bulunuyordu.


Bilgi notları:
Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 10,0 milyar  dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 9,5 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.Repo miktarı 1,9 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,9 milyar dolar seviyesindeydi. Özel sektör tahvil ve bonoları 272,9 milyon dolar oldu.


Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 239,1 milyon  dolar seviyesindeydi. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı -183,2 milyon dolar oldu. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 140,5 milyon dolar olarak gerçekleşti. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı 21,6 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 33,8 milyon dolar oldu.