TİM İLE THY HAVA KARGO İŞ BİRLİĞİNE GİDİYOR

Türk Hava Yolları(THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 4 kıtayı  kapsayan Turkish Cargo anlaşmasıyla ihracatçıların rekabet gücünü  artırırken katma değeri yüksek ihracat ürünlerinden 4 milyar doların  üzerinde ek gelir elde edebileceğini söyledi.


Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) ile THY hava kargo iş birliği imza töreni Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Aycı tören sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Günümüz dünyasında rekabet artık rakip şirketler arasında değil,  şirketlerin parçası oldukları tedarik zincirleri üzerinde ve buralarda  üretilen lojistik çözümler arasında daha çetin bir şekilde yaşanıyor.


Lojistik, milli ekonomilerin rekabet güçlerine de doğrudan etkide  bulunarak küresel ekonomik yarışta kritik, değişken ve fark yaratan  boyutlarıyla hayati bir role sahip. Geçtiğimiz üç yıl içerisinde  ihracat meclislerimiz ile gerçekleştirdiğimiz muhtelif kampanya  çalışmalarımız sonucunda ürün bazında toplamda %40’tan %105’e varan  ihracat artışları sağlandı.
4 kıtayı kapsayan Turkish Cargo anlaşmasıyla ihracatçılarımız  rekabet gücünü artırırken katma değeri yüksek ihracat ürünlerinden  dört milyar doların üzerinde ek gelir elde edebilecek.”