TRUMP: BU ASLINDA BİR VEDA AMA BAŞKA ŞEKİLDE YENİDEN KARŞINIZA ÇIKACAĞIM

Görev süresinin dolmasının ardından Beyaz Saray’dan ayrılarak Andrews Hava Üssü’ne gelen Donald Trump, “Başkanınız olmak hayatımı en büyük  onur ve şerefiydi” dedi.


ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım 2020’de yapılan seçimleri  kaybetmesinin ardından bugün görevini rakibi Joe Biden’a devrediyor. Biden’ın başkanlık yeminine saatler kala Trump, başkent Washington DC’de bulunan Beyaz Saray’dan ayrılarak Maryland’deki Andrew Askeri
Hava Üssü’ne geldi. Trump hava üssünde kendisi için düzenlenen veda  seremonisinde destekçileri tarafından coşkuyla karşılandı. Trump veda  konuşmasında, “Çok teşekkürler. Biz de sizi çok seviyoruz. Birlikte  çok fazla işler başardık. Her zaman düşüncelerimde ve dualarımda  olacaksınız” dedi.


“4 yıllık muhteşem bir süre geçirdim” diyen Trump, “Yaptıklarımız  olağanüstüydü. Uzay gücü hayata geçirdik. Önemli çalışmaları hayata  geçirdik. Rakamlarla bunu güzel bir şekilde dile getiriyoruz. Pandemi  olmasaydı tarihte yakalanmayacak rakamlara ulaşmış olabilirdik”  ifadelerini kullandı. Trump, “Piyasalar, şu anda daha önce olduğundan pandemi öncesinin  üzerine çıktı. Aslında 2 katına çıktığımızı ve yeniden inşa ettiğimizi  söyleyebiliriz. Çok başarılı rakamları elde ediyoruz. Güzel neticeler  elde ediyoruz. Hayata geçtiğini gördüğünüzde bizleri hatırlayacağınız  ekonomi bırakıyoruz. Pandemiye rağmen tüm dünyanın etkilendiği gibi  önemli yaralar aldık, fakat birçok ülke bununla baş etmeye çalışırız  ekonomimiz yine de başarılı aşı ile birlikte sağlık alanında önemli  adım attık. 5-10 yılımızı geri kazanmayı başladık. Pandemiye rağmen  ekonomide başarılı adımlar attık” dedi. Başkanlık seçimlerine değinen Trump, “Göreve devam eden başkanın  aldığı oy rekorudur. Bu benim için onurdur. 75 milyon oy aldık, bu  tarihte bir rekordur” diye konuştu.

“Bu aslında bir veda ama başka şekilde şekilde yeniden karşınıza  çıkacağım”

Korona virüs için bir kez daha “Çin virüsü” nitelendirmesi yapan Trump, “Çin virüsünden en çok etkilenen insanların ailelerine  başsağlığı diliyorum. Başkanınız olmak hayatımı en büyük onur ve  şerefiydi” dedi. Trump, “Her zaman sizin için savaşacağım, her zaman  izleyeceğim, dinleyeceğim. Bu ülkenin geleceği bundan daha iyi olmadı. Yeni idare de başarılı bir şekilde ilerleyecektir. Başarılı  olacaklarını düşünüyorum. Her şeye sahipler. En kötü tecrübelere  rağmen tarihte yaşanmış zorluklara rağmen yaptıklarımız muhteşemdi. Bu  aslında bir veda ama başka şekilde şekilde yeniden karşınıza  çıkacağım” dedi.”Başkan Yardımcısı Mike Pence’e, Kongre’ye teşekkür etmek istiyorum”  diyen Trump, “Birlikte güzel çalıştık. Kimsenin ummadığı kadar iş  yaptık” ifadelerini kullandı.First Lady Melania Trump ise kısa bir açıklama yaparak, “First Lady’niz olmak hayatımın en büyük şerefiydi. Her zaman dualarımda  olacaksınız” ifadelerini kullandı.