Trump, gösteriler devam ederken farklı kesimleri dinleyecek

ABD Başkanı Donald Trump, siyah Amerikalı George Floyd’un Minneapolis kentinde polis tarafından gözaltına alındığı sırada  hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protesto gösterileri devam  ederken Teksas eyaletinin Dallas kentinde dini liderler, kolluk gücü  yetkilileri ve küçük işletme sahipleriyle bir araya gelecek.

Amerikanın Sesi Radyosunun internet sitesinde yer alan habere göre, Beyaz Saray, yuvarlak masa toplantısının, ‘’Amerika’daki toplumlar arasında ekonomi, sağlık ve adalet konusundaki tarihi ayrılıklara getirilecek çözümleri’’ kapsayacağını bildirdi.

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, alınacak önlemler kapsamında yasa tasarılarının ve başkanlık kararnamelerinin değerlendirilmekte olduğunu belirtti.

Başkan Trump’ın desteklemediği önerilerin başında kolluk güçleri aleyhinde dava açılmasının önünde engel oluşturan dokunulmazlığın kaldırılması yer alıyor.

Sözcü McEnany, Demokratların hazırlamakta olduğu yasa tasarısında yer alan bu maddenin en başından ‘’sorunlu’’ olduğunu söyledi.