UBS GLOBAL: ALTIN ALMANIN TAM ZAMANI

UBS Global Wealth Management, “altının ons fiyatı yıl sonuna kadar 2 bin dolara ulaşabilir” diyerek yatırımcılara altın alma tavsiyesinde bulundu.

Küresel varlık yönetimi şirketinin bölge yatırım müdürü Kelvin Tay, CNBC’ye verdiği demeçte yaklaşan ABD seçimleri öncesi güvenli bir liman olarak altın almanın tam zamanı olduğunu savundu.

Seçimler ve Covid-19 salgınına dair belirsizlikler gölgesinde altının çok iyi bir yatırım aracı olduğunu söyleyen Tay, son zamanlardaki düşüşün yatırımcıların piyasaya girmesi için harika bir fırsat olduğunu ifade etti. 

 UBS Global Wealth Management yetkilisi, “altının ons fiyatının yıl sonuna kadar 2 bin dolar seviyesine çıkması oldukça muhtemel” ifadesini kullandı. 

Yaklaşık bir buçuk aydır 1.900-2.000 dolar bandında hareket eden altının onsu, dolardaki güçlenmenin etkisiyle geçtiğimiz haftayı sert bir düşüşle kapatmıştı. Uluslararası piyasalarda 1.848,89 dolarla 22 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyeyi gören ons altın, geçen hafta yüzde 4,4 kayıpla 1.865 dolara gerilemişti.