Yılmaz: Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı yaklaşımımızla çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz

Cevdet Yılmaz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı yaklaşımla çalışmalarına kararlılıkla devam edeceklerini söyledi.

Yılmaz X’ten yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“OVP hazırlık sürecinde olduğu gibi politikalarımızı uygulama aşamasında da tüm sektörlerimizle iletişimimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. 

Bu çerçevede; OSTİM OSB Yönetim Kurulu ve Ostim küme başkanları ile bir araya gelerek sanayi sektörünün görünümünü, sektörün beklentilerini ve taleplerini istişare ettik.
Sanayide özellikle stratejik sektörlerin kümelenme anlayışı içerisinde geliştirilmesi, yerel kapasitenin ve üretimin artırılması için önümüzdeki yıllarda yapılması gereken hususları ele aldık. 

Daha sonra Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu üyeleri ile süt ve et sektörlerinde yaşanan gelişmeleri, sektörün sorunlarını ve talepleri değerlendirdik. 

SETBİR Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşmemizde ayrıca, pandemi, jeopolitik gerilimler ve iklim krizleri ile beraber önemi giderek artan ve çok daha stratejik hale gelen tarım sektöründe geleceğe yönelik olarak uygulanması önem arz eden politikaları ele aldık.

Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı yaklaşımımızla çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz.”