EKOTÜRK; TÜRKİYE’NİN EKONOMİ TELEVİZYONU

EKOTÜRK, yeni bir televizyon kanalı olarak 2018’in sonbaharında yayın hayatına başladı. Yayına hazırlandığımız dönemden bugüne yaşadığımız ve artık dengelenmeye başlayan sıra dışı gelişmeler, yüklendiğimiz yayıncılık misyonunu çok daha anlamlı hale getirdi.

Misyonumuz, Türkiye’nin ekonomi televizyonu olmaktı. EKOTÜRK’ün Türkiye’nin ekonomi televizyonu olduğunu bugün artık gönül rahatlığı ile söylüyoruz. Sadece biz değil, Türk televizyon izleyicilerinden ülkemizin iş dünyasının önde gelen isimlerine, kurum ve kuruluşlarına kadar çok büyük bir kesim EKOTÜRK’ü Türkiye’nin ekonomi televizyonu olarak kabul ediyor.

Üstlendiğimiz misyon bu olmakla birlikte ekranımız bütün dünyaya ardına kadar açık. İşinizde başarılı olmanın olmazsa olmaz şartının dünyadaki gelişmeleri ıskalamamak olduğunu biliyor ve yayın çizgimizi de bu kabul üzerine bina ediyoruz.

Dünyada ve Türkiye’de yaşananlara “bizim” gözümüzle bakan bir yayıncılık anlayışıyla Türkiye’nin ekonomi televizyonu olarak rüştünü kısa zamanda ispat eden EKOTÜRK bugün artık özellikle iş dünyası için etkili bir platform oldu.

EKOTÜRK, finansal piyasalar ile kendini sınırlamadan en geniş anlamıyla ekonomi yayıncılığı yapıyor. Türkiye’nin ekonomi televizyonu olduğunun altını çizerken dünyayı ıskalamamaya özen gösteriyor. Daha da önemlisi odağına geleceği alıyor. Elbette dünyadaki ve Türkiye’deki özellikle ekonomi alanındaki gelişmeleri ekranına taşırken geleceğin karşımıza çıkaracaklarına odaklanmayı da bir diğer yayın ilkesi olarak sahipleniyor.

Önümüzde yürünecek çok daha uzun bir yol olduğunu iyi biliyoruz. Gerek dünyadaki gelişmeler, gerekse Türkiye’deki gelişmeler her geçen gün yeni atılımlar yapmamızı gerektiriyor. Bu çerçevede, kamuoyunu doğru bilgilendirme anlamında üzerimize düşeni yapıyoruz. Yaptığımız işin temelinde gazetecilik var. Gazeteciliğin temel ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalarak ama yaşanan ve yaşanacak gelişmeleri ıskalamadan bizi izleyenlere aradıkları ekranı hazırlıyoruz.

İş sonuçlarına, izlenme ve erişimde ulaştığımız yere baktığımızda hedeflerimizi gerçekleştiriyor olmanın sevincini yaşıyoruz. Ancak, bunların yeterli olmadığının da farkındayız. Rekabet, karşımıza yeni yeni hedefler çıkarıyor ve bizi de rakiplerimizi de çok daha kaliteli bir çizgiye zorluyor. Zaten rekabetin güzel tarafı da bu…

Kısacası, zorlu bir dönemde ülkemize yeni bir medya markası kazandırdık. Mark Tungate, Medya Abideleri kitabında dünyanın önde gelen medya markalarının hep böylesi zorlu dönemlerde kurulduğunu anlatır. Biz de, ülkemiz için ekonominin ana gündem maddesi olduğu zor bir dönemde EKOTÜRK gibi her açıdan ülkemize ait olan önceliği ve yegane kırmızı çizgisi de yine Türkiye olan bir yeni medya markasıyla yayın dünyamızdaki yerimizi aldık. 2020 yılıyla birlikte yeni bir on yıla adım attık. Özellikle bu yıl bizim için atılım yılı olacak. Bundan sonrasında bizi izleyenlerin her zaman yanımızda hissettiğimiz destekleriyle daha da güçlenecek ve büyüyeceğiz.

Bizi izlemeye devam edin…

Cengiz Özdemir
Yönetim Kurulu Başkanı / Genel Yayın Yönetmeni