Bank of America Bitcoin raporunu yayınladı

ABD’nin önde gelen bankalarından Bank of America, Bitcoin raporunu yayınladı.

2021 yılında Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki alışılagelmişin dışındaki büyüme bankaları kripto para alanını araştırmaya yönlendirdi.

Wall Street’in önde gelen bankaları pek çok araştırma ekibi kurarak kripto para birimleri pazarını anlamaya odaklandı. JP Morgan ve Goldman Sachs gibi dev bankalar bunu bir adım öteye taşıyarak kripto para ticareti masaları kurdu.

Bitcoin ve altcoinlerdeki dalgalanmalar ve küresel piyasalardaki endişeler yatırımcıları tedirgin etse de bu alana olan ilgi artarak devam ediyor. Bank of America ise yayınladığı bir rapor ile dijital varlık araştırma ekibinin faaliyetlerine başladığını duyurdu.

ABD’nin önde gelen bankaları arasında yer alan Bank of America’nın Bitcoin raporunda dikkat çeken detaylar ise aşağıdaki şekilde:

“Dijital varlıklar görmezden gelinemeyecek kadar büyük.

Dijital varlıklar, 200 milyondan fazla kullanıcıyla 2 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerini temsil eder ve verimliliği artırarak, her sektörü dönüştürme potansiyeline sahiptir. Bu yeni ekosistem içinde yüzlerce şirket şekilleniyor ve yeni bir varlık sınıfı yaratıyor.

Bank of America Küresel Kripto Para Birimi ve Dijital Varlık Stratejisi başkanı Alkesh Shah: “Bitcoin önemlidir, ancak dijital varlık ekosistemi çok daha fazlasıdır. Araştırmamız, finans, teknoloji, tedarik zincirleri, sosyal medya ve oyun dahil olmak üzere sektörler arasındaki etkileri keşfetmeyi amaçlıyor.” şeklinde konuya dair açıklamalarda bulundu.

Bank of America Küresel Araştırma Başkanı Candace Browning: “Dijital varlıklar, piyasaların, işletmelerin ve merkez bankalarının çalışma şeklini değiştiriyor. Bank of America, pazar lideri bir küresel ödeme platformu ve blok zinciri uzmanlığı sunuyor ve dijital varlık araştırmasının eklenmesi, yatırımcılara yönelik tekliflerimizin derinliğini ve genişliğini daha da güçlendiriyor.” şeklinde konu hakkında görüşlerini dile getirdi.