Bitcoin, rekor piyasa değerine ulaştı

bitcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin, piyasa değeri olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,211 trilyon dolara yükseldi.

 

Kripto para borsaları tarafından tutulan Bitcoin rezervleri ise üç yılın en düşük seviyesine çekildi. Bitcoin halen rekor seviyesi olan 64.850 doların biraz altında seyrediyor.

Bitcoin piyasa değeri 1,21 trilyon doların üzerine çıktı

Ünlü analist Dylan LeClair, şu anda BTC piyasa değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,206 trilyon doları aştığını ve 1,211 trilyon dolara ulaştığını tweetledi.

Geçtiğimiz günler içerisinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun, Bitcoin’e dayalı ETF ürününe izin vermesi ile birlikte kripto para piyasalarına olumlu bir hava hakim olmuş ve lider kripto para biriminin fiyatı bu olumlu hava ile birlikte 60 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmuştu.

Gün içerisinde 64.600 dolar seviyesini test eden kripto para biriminin fiyatı, nisan ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi Bitcoin’in 64.850 dolarlık tarihi zirvesine denk geldi. Bu haberin yazım anında ise, lider kripto para birimi 64.200 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin günde bir milyonun üzerinde aktif cüzdan ile de yeni bir zirve belirledi. Bu arada yatırımcılar BTC’yi uzun vadeli depolama için soğuk cüzdanlarına çekerken, kripto para borsalarındaki BTC rezervleri üç yılın en düşük seviyesine düştü.