BlackRock, kripto hizmeti sunmaya başlıyor

blackrock

BlackRock, Coinbase aracılığıyla kripto hizmeti sunmaya başlıyor

Coinbase tarafından yapılan açıklamada dünyanın en büyük fon yöneticisi BlackRock’ın Coinbase Prime aracılığıyla kurumsal müşterilerine kripto ticareti ve saklama hizmeti sunacağını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre BlackRock, yatırım yönetimi platformu olan Aladdin’in kurumsal müşterilerine kripto varlıklara doğrudan erişim sağlamak için Coinbase Prime’ı kullanacak. Böylelikle Coinbase Prime ile entegrasyon yoluyla Coinbase’in müşterisi olacak olan Aladdin’in kurumsal müşteri tabanına kripto ticareti, saklama, ana aracılık ve raporlama gibi hizmetler sunulacak.

Kurumlar için özel tasarlanan Coinbase Prime, tüm işlem yaşam döngüsünü destekleyen gelişmiş ajans ticareti, saklama, ana finansman ve stake altyapısı sunarken veri iletimi ve raporlama hizmeti de sunuyor.

BlackRock (BLK) Stratejik Ekosistem Ortaklıkları Küresel Başkanı Joseph Chalom konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kurumsal müşterilerimiz, artık dijital varlık piyasalarına yatırım yapmaya daha fazla ilgi duyuyor ve bu varlıkları nasıl verimli bir şekilde yöneteceklerini araştırıyorlar. Aladdin ile kurulan bu bağlantı sayesinde müşteriler, varlık sınıflarını tek bir portföyde toplayabilecek ve mevcut portföy yönetimi ile alım satım faaliyetlerinde Bitcoin risklerini doğrudan yönetmelerine olanak tanınacak.”

Joseph Chalom, ayrıca BlackRock’ın yatırım yönetim platformunu Coinbase ile entegre edilmesini, önemli bir dönüm noktası olarak görüyor. Bunun yanında kurumsal şirketlerin kripto ekonomisini hızla benimsediğini dile getiren Chalom, sektörü ileriye taşımaya ve yeni erişim noktaları oluşturmaya kararlı olduklarını söyledi.

Açıklamada ayrıca BlackRock ve Coinbase’in platform entegrasyonunu geliştirmeye devam edeceği ve kurumsal müşterilere aşamalı olarak yeni özellikle sunacakları duyuruldu.

Kaynak: Investing.com